Obdobně jako loni, tak i letos se Klub přátel železnic dohodl s krajskou pobočkou VZP pro Liberecký kraj na spolupráci, a tak po celou sobotu budou historické jízdy zvláštního parního vlaku spojeny s mnoha výhodami pro pojištěnce VZP.

V rámci programu Dny zdraví s VZP mohou dospělí po předložení průkazu pojištěnce cestovat za poloviční jízdné, děti pojedou zcela zdarma. Historický vlak také poveze vagony s neobvyklým doprovodem, například malou „nemocnici“. Ta bude cestujícím zdarma nabízet orientační vyšetření.

Pokud se zájemci chtějí dozvědět více o svém zdraví a kondici, mohou si nechat zjistit hladinu cholesterolu v krvi, tělesný tuk, vitální kapacitu plic, tělesný tlak, sílu stisku ruky. Cestovní pohodu zpestří kytary trampů.

ODJEZD Z TURNOVA

Turnov 9:35
Doubí u Turn. 9:46
Sychrov 9:53
Sedlejovice 9:58
Hodkovice n.Mohelkou 10:06
Rychnov u Jabl. n. N. 10:22
Rádlo 10:31
Jeřmanice 10:53
Pilínkov 11:04

ODJEZD Z LIBERCE

Liberec 12:44
Pilínkov 12:56
Jeřmanice 13:15
Rádlo 13:20
Rychnov u Jabl. n. N. 13:43
Hodkovice n. Mohelkou 13:56
Sedlejovice 14:03
Sychrov 14:08
Doubí u Turn. 14:16
Turnov 14:26