Vynikající český zpěvák, muzikant, herec a rodák z Jablonce nad Nisou, jehož motto zní „Hlas je nejdokonalejší hudební nástroj", se na vydání své albové novinky před pár dny domluvil s hudebním vydavatelstvím Warner Music Czech Republic.

Deska už v říjnu

„Album vyjde v říjnu," informovala Deník Marcela Kočandrlová, mluvčí hudební společnosti Warner Music ČR.

Albový debut Ondřeje Rumla, který se narodil v Jablonci nad Nisou, nahrávka „Proměna", vyšel před čtyřmi lety. Následoval po jeho úspěšné účasti v pěvecké reality show X-Factor. V ní zaujal jako výtečný zpěvák a interpret s nádhernou barvou hlasu i jako hudebník.

S looperem to umí

„Takový, který kromě několika hudebních nástrojů dobře ovládá také přístroj zvaný looper (do něj za pomoci svého hlasu nahrává smyčky a tak vznikají celé písně)," vysvětlila Kočandrlová.

Poté následovala řada pracovních nabídek. K těm nejzajímavějším patřilo zřejmě účinkování v mimořádném divadelním projektu Michala Horáčka Kudykam.
Od něj nebylo daleko k dalším zajímavým nabídkám.

Stal se také vyhledávaným muzikálovým hercem. Bez něj se neobešly muzikály Johanka z Arku, Quasimodo či Hamlet. Účastnil se také několika výjimečných koncertních událostí. Ze dvou z nich dokonce vyšla zajímavá alba.

Horáček i Karlštejn

„Řeč je o dvojCD Michal Horáček Tribute, pocta básníkovi i textaři, či Noc na Karlštejně Live. Toto album vydala naše společnost, různé umělce na albu doprovodil živě Český národní symfonický orchestr. Ruml vystoupil i v oblíbeném cyklu Barování a pravidelně zpívá swing s bigbandy po celé republice," doplnila informace Marcela Kočandrlová..

Jeho poslední výraznou spoluprací je album Český kalendář Michala Horáčka, čerstvě ověnčené cenou Anděl za nejprodávanější desku roku a s jehož koncertní podobou má za sebou desítky koncertů. „Kromě toho vystupuje také sólově s looperem a na podzim loňského roku takto absolvoval turné s hostující vokální skupinou Dobrý Večer Quintet," dozvěděl se Deník.

Beatbox pro Karla

Zajímavé je i působení Ondřeje Rumla s Beat Burger bandem. Ten třeba v prezidentské kampani podpořil kandidaturu Karla Schwarzenberga v rámi koncertu Karel na Hrad. Nebyl sám. Pomohli a slyšet i vidět byli taktéž TataBojs, Svěrák s Uhlířem, Radůza i mnozí další.