Melodičnost, nevtíravost a nadhled. To občanskému duu nechybí. Společný koncert zpívajícího právníka Ivo Jahelky a folkového písničkáře Mirka Palečka, poloviny dvojice Paleček a Janík, která patří k legendám českého folku, se uskuteční dnes v libereckém Domě kultury. Vystoupení začne v 19 hodin.

Ivo Jahelkovi se často říká zpívající právník. Vystudoval Právnickou fakultu UK v Praze a získal titul JUDr. Začal se věnovat zhudebňování různých soudních případů a všelijakých kuriózních příběhů z všedního života. Od roku 1978 žije v Jindřichově Hradci, je advokátem. Ve spolupráci s ČT připravil poučný seriál o soudnictví Neznalost neomlouvá.

Ani na libereckém vystoupení nebudou chybět jeho zhudebněné soudničky, balady ze života i perličky přímo ze soudních siní a předsíní.

Folkový písničkář Miroslav Paleček je léta vnímán hudební veřejností jako součást dvojice Paleček & Janík, která v divadle Semafor a na naší hudební folkové scéně působí už od roku 1968. Nestárnoucím písničkám nechybí melodičnost, nadhled, humor a svérázný písničkářský pohled na svět, který je posluchači sdělován kultivovaným a srozumitelným jazykem.

Vstupenky se prodávají v předprodeji na webu eVstupenka nebo na pokladně Domu kultury Liberec za 190 Kč. V den koncertu na místě stojí lístek 210 korun. 

IVO JAHELKA

A MIROSLAV PALEČEK

koncert

Kdy: dnes 23. října

od 19 hodin

Kde: Dům kultury, Liberec