Podle římského kalendáře připadá tento pevný svátek vždy na 25. července. Pro návštěvníky tradiční pouti bude připraveno pětačtyřicet řemeslných stánků, z nichž minimálně polovina bude předvádět svá řemesla. Víkendovou akci bude doprovázet kulturní program pro děti i dospělé, kolotoče a občerstvení.

Zájemci se mohou nejen podívat, ale i si zakoupit výrobky kováře, košikáře, krajkářky, skláře, perníkáře, dekorace z keramiky nebo od samotného dráteníka. Labužníci si přijdou na své u stánků s výbornou medovinou, chutnými klobásami a různými druhy nakládaných sýrů.

Příjemným zpestřením bude středověká střelnice, pásmo tanců, písní, zvyků a říkadel folklorního souboru Jizera. Sváťovo divadlo má připravené pohádky a hry nejen pro děti.Na své si přijdou příznivci amatérského loutkového divadla a všichni ti, kteří se rádi zapojí do soutěží o drobné ceny. Pouť zakončí ohňostroj a chybět nebude ani projížďka na koních.

Střed obce bude v obou dnech uzavřen. Ve směru od Liberce a Chrastavy bude možno auta zaparkovat na dolním rozšířeném parkovišti. Od něj bude kyvadlově jezdit s návštěvníky autobus do středu obce. Ve směru od Křižan bude možno zaparkovat na novém parkoviště těsně pod restaurací U Uhlířů.