Udělej si ráj
Nová kniha autora knižního bestselleru Gottland, který byl přeložen do deseti světových jazyků a získal řadu ocenění. Zatímco Gottland vyprávěl o naší historii v uplynulých sto letech, Udělej si ráj je knihou o současném Česku. Je to subjektivní záznam z autorových častých návštěv Česka v posledních deseti letech, vyprávění o tom, co Poláka-čechofila fascinuje na dnešní české společnosti.

Svébytným proplétáním motivů vzniká vrstevnatý obraz o naší zemi a kultuře, jak ho vidí slavný polský reportér a spisovatel. Kniha patří v Polsku k pěti nejúspěšnějším z minulého roku, autorská práva na ni byla tři měsíce od vydání prodána do pěti zemí. Český překlad doplňuje soubor deseti fotografií významného českého fotografa Františka Dostála.

Česká koruna na rozcestí
Ucelená kolektivní monografie je výstupem několikaletého výzkumu pracovníků Ústavu českých dějin při Filozofické fakultě UK pod vedením prof. Lenky Bobkové a zahraničních spolupracovníků, který je zaměřen na vývoj vztahů mezi pražským centrem a vedlejšími zeměmi v rámci České koruny na přelomu 15. a 16. století. Jednotlivé studie se zaměřují zejména na dějiny civilní a církevní správy, vztahy panovníků s jednotlivými zeměmi, na vývoj církevních institucí. V českém prostředí se jedná o unikátní výzkumný projekt, který podává dosud neprobádané kapitoly českých dějin.

Dlouhá cesta
Jeden z nejsilnějších skutečných příběhů o lidské vůli a touze po svobodě, který byl přeložen do 25 jazyků je vydáván dodnes. Slavomira Rawicze jako důstojníka polské kavalerie zatkla sovětská tajná služba brzy po invazi Polska, v listopadu 1939. Po brutálních výsleších v charkovském vězení a soudní frašce v neblaze proslulé moskevské věznici Lubjanka byl odsouzen ke 25 letům nucených prací v gulagu. Spolu s tisíci dalšími vězni podstoupil Rawicz krutý tříměsíční transport do pracovního tábora na Sibiři. Odsud se mu podařilo spolu se šesti společníky uprchnout - aniž však tušili, že to nejhorší je teprve čeká. Jejich strastiplná cesta trvala devět měsíců, ušli 6500 kilometrů nejdrsnějšími končinami: Sibiří, oblastí jezera Bajkal i pouští Gobi. Kniha se navíc stala předlouhou pro aktuální filmový hit běžící v současnosti i v českých kinech, a s vynikajícím Colinem Farellem v jedné z ústředních rolí příběhu, v němž hraje ruského vězně.

Záblesk
Narození Laury Shaneové provázely tu noc nebývalé blesky a hromobití. Ještě podivnější než nebývalé přírodní úkazy však byl urostlý neznámý muž, který se zjevil jakoby odnikud a zachránil novorozené život. To bylo poprvé. V průběhu dalších let, která byla krušná i radostná, která Lauře mnoho dávala, ale výměnou si brala její blízké a milované, se tajemný cizinec dívce ukázal ještě mnohokrát ; vždy za doprovodu nepochopitelných ohňostrojů z čistého nebe a vždy v nejkritičtějších situacích jejího života…

Liberec, Jablonec n. N. a okolí v minulosti
DVD Multimediální DVD video nás přehledně textově seznámí s celou historií měst Liberce, Jablonce n. N., Frýdlantu, Turnova, Semil, Tanvaldu a Železného Brodu od první potvrzené písemné zmínky napříč staletími až po současnost. Je zde také nepřeberné množství obrázků a záběrů, převážně dobových pohlednic. Hudbu nahrála Severočeská filharmonie Teplice.