Druhé řadové album dokončuje v těchto dnech mladá kapela Nautica. Pokřtí ho 21. října na Střelnici v Jablonci nad Nisou. Jako afterparty je připravená i rocková party.

Nové album ovšem není jedinou novinkou této skupiny.

Zdroj: Youtube

V listopadu loňského roku se Nautica zúčastnila pražského Notování, které je známé prvotřídní atmosférou.

V červnu pak vyhrála prestižní soutěž Škola rocku, které se zúčastnilo 18 kapel z celé republiky.

HRANÍ NA FESTIVALECH

„Pár hudebních soutěží už máme za sebou, ale Škola rocku je pro nás zásadní v tom, že nám nabídne úplně nové možnosti: zahrajeme si na dvou obřích festivalech, z nichž jeden bude Votvírák, budou o nás psát noviny a mluvit rádia, na naši desku vyjde recenze, věnovali nám jeden natáčecí den ve studiu, náš videoklip bude hrát televize a spoustu dalších výhod," vyjmenovala Andrea Bělíková, zpěvačka a kytaristka.

Zdroj: Youtube

Právě na novém videoklipu teď mladá čtveřice pracuje a zároveň dokončuje desku s názvem COŽE?, která bude k mání až na říjnovém křtu.

ČTRNÁCT SKLADEB

„Na desce budeme mít třináct písniček plus bonus v podobě hitovky House of the Rising Sun, což je jediná převzatá věc na albu. Deska je více rockovější a určitě i dospělejší. Zahráli si na ní i různí hosté. Těšit se můžete na hammondy, dechy, spoustu kytar," slibuje Andrea Bělíková.

Nautica před dvěma lety lehce obměnila sestavu. „Už dva roky s námi hraje Tomáš Patrman a jsme s ním nadmíru spokojení. Vlastně všichni jsme kamarádi i mimo zkušebnu a pódium. Jezdíme společně na soustředění a trávíme spolu i volný čas," řekla nejmladší členka baskytaristka a zpěvačka Radka Bělíková.

SKLÁDÁ VĚTŠINA

Na první desce se nejvíce autorsky podepsala Andrea Bělíková. Nyní už společně s ní skládá i mladší sestra Radka a zmiňovaný kytarista Tomáš Patrman.

Obal desky tentokrát zhotoví další výtvarnice a zatím vzniká. Minulou debutovou desku zdobila malba hudebníka Jana Krajníka, který kapele pomáhá s aranžemi a je zároveň producentem kapely.