První premiéra Naivního divadla v roce 2012 se ponese v rytmu raperské muziky. Hiphopový detektivní příběh, určený hlavně pro děti školního věku, připravil režisér Petr Vodička.

Malým divákům i jejich rodičům či prarodičům se v něm představí celý soubor Naivního divadla. „Toto představení je pokus o moderní pohádku. Chtěl jsem, aby to mělo zároveň napětí, aby to byla detektivka a aby v tom byla i kouzla, ale taková kouzla, která jsou uvěřitelná,“ řekl režisér Petr Vodička.

Vodička tu režíroval už čtyři inscenace

Vodička v Liberci připravuje již svou čtvrtou inscenaci. Úspěšně se uvedl už svou první hrou Tristan a Isolda, se kterou v Naivním divadle před několika lety debutoval. Tato hra získala řadu ocenění na českých festivalech. Další jeho hry, které uvedlo Naivní divadlo, se jmenují Panna z Arku a Zrzavý Orm.

Děti z libereckých základních škol mohly vidět pohádkovou detektivku Babu a papoušek ve všedních dnech uplynulého týdne. Slavnostní premiéra ovšem proběhne až v sobotu 18. února od 17 hodin.

„Představení potrvá necelou hodinu a nudit se u něj nebudou děti ve věku od 8 let, ani jejich rodiče,“slibuje Magdalena Párová z obchodního oddělení Naivního divadla.

BABU A PAPOUŠEK
detektivka v rytmu hip hopu
představení pro děti školního věku
Kdy: sobota 18. února od 17 hodin
Kde: Naivní divadlo Liberec
Co tam uvidíte:
detektivní pohádka o malé dívce, které večer tajemný cizinec ukradne jejího papouška

Příběh pojednává o malé dívce, které večer tajemný cizinec ukradne jejího papouška, a ona se jej vydává hledat do ulic nočního velkoměsta. Cestou se seznámí se třemi pohádkově laděnými, ale moderně velkoměstskými variantami na pohádkové pomocníky.

Hlavní postavě pomohou tři pánové

„V honu za zlodějem malé hrdince pomohou vnímavý rapper a básník, potřeštěný vytrvalostní běžec a také šikovný bezdomovec, který umí leccos zajímavého sestrojit,“ prozradil dramaturg inscenace Vít Peřina.

Detektivní příběh bude mít šťastný konec. Dívka svého papouška najde, ale nejen to. „Po velkém a napínavém souboji se zákeřným profesorem, nejpadouchovatějším hrdinou, jakého si můžeme v divadle představit, najde i svého již dávno zmizelého tatínka,“ doplnil dramaturg.

Hra se odehrává v městském zákoutí

Scéna, jejímž autorem je Robert Smolík, má s ohledem na zápletku příběhu připomínat periferní městská zákoutí. Napínavý příběh divákům představí i jeden zajímavý vynález, přístroj Faunomat, který umí proměnit zvířata v lidi a taky naopak.

„Je to úplný ekvivalent pohádkové víly, ale myslím si, že mnohem současnější a uvěřitelnější,“ poznamenal režisér.

V inscenačním týmu doplnil autora a režiséra Petra Vodičku scénograf Robert Smolík a autor hudby Petr Kaláb, na pohybové složce spolupracoval Ondřej Suchánek.

Další novinku chystá divadlo na květen. Těšit se mohou hlavně děti z mateřských škol, bude to pohádka O Budulínkovi. (s využitím ČTK)

TVŮRCI:
Režie: Petr Vodička
Výprava: Robert Smolík
Hudba: Petr Kaláb
Pohybová spolupráce: Miroslav Ošanec
Dramaturgie: Vít Peřina
Herci: celý soubor Naivního divadla