Příběh o hodném Alibabovi a čtyřiceti strašných loupežnících u nás patří k nejznámějším tradičním pohádkám z arabského světa. Jeho loutkové provedení je ale výjimečné, a přestože je na repertoáru libereckého Naivního divadla už řadu let, diváky neomrzelo. Stále sklízí velké úspěchy na domácích i světových scénách.

Naivním hercům nejlepší sál

atímco členové divadelního souboru odletí z pražského letiště přes Paříž až v úterý 5. dubna večer, loupežníci s Alibabou jsou v Hongkongu už od konce března. Náklad s loutkami a divadelními rekvizitami má za sebou pětitýdenní plavbu po moři. Naivní divadlo Liberec odehraje v Hongkongu celkem tři představení. První dvě budou v Hongkong City Hall na břehu Jihočínského moře v moderním divadelním sále pro 460 diváků.

Alibaba se zde představí ve dvou dnech 7. – 8. 4. Poté bude celá scéna rozebrána a znovu postavena v jednom z nejlepších kulturních sálů hongkongského obvodu New Territories - Sha Tin Town Hall s 300 sedadly. Třetí a poslední představení zde herci a loutky Naivního divadla sehrají v sobotu devátého dubna večer.

„Přípravy na zájezd do Hongkongu započaly na podzim loňského roku, kdy nás oslovila umělecká agentura PEITHO, se kterou spolupracujeme řadu let. Bylo nutné, krom běžných záležitostí před zájezdem, zajistit i přepravu celé výpravy, kterou realizuje náš tradiční partner společnost DB Schenker, ale také překlad českého textu do angličtiny a čínštiny. Představení budeme v Hongkongu uvádět s anglicko-čínskými titulky,“ řekl ředitel Naivního divadla Liberec Stanislav Doubrava.

„Kromě Indie a Pákistánu jsme v Asii dosud nehráli. Podle informací pořadatelů byl zájem o vstupenky obrovský a všechna tři naše představení jsou již vyprodána, což nás samozřejmě velmi těší. Věřím, že Alibaba bude mít opět úspěch.“