Inscenaci nastudovala režisérka Markéta Sýkorová, která také navrhla výpravu. V různých rolích se předvedou herci Helena Fantlová, Veronika Khomová, Tomáš Bělohlávek, Tomáš Holý, Filip Homola, Vítek Peřina, Marek Sýkora a Ondřej Švec.

„Byl jednou jeden zrzavý člověk, který neměl oči ani uši. Neměl ani vlasy, takže zrzavý se mu říkalo jen tak ze zvyku. Mluvit nemohl, neboť neměl ústa. Nos také neměl. Neměl ani ruce ani nohy. A břicho neměl a záda neměl a páteř neměl a ani žádné vnitřnosti neměl. Nic neměl! Takže se neví, o kom je řeč. Raději už o něm nebudeme dál mluvit,“ tak zní jeden úryvek z Charmsovy tvorby.

Studiová koláž Naivního divadla mapuje životní osud a svérázné literární dílo tohoto významného ruského avantgardního umělce, který žil v letech 1905 až 1942.

„Diváci se seznámí jak s místem Charmsova narození, jímž byl útulek pro ženy, propuštěné z vězení, tak i smrti, kterým byl vlak, evakuující v roce 1942 psychiatrické oddělení vězeňské nemocnice z Leningradu do Novosibirska,“ uvedl k nové inscenaci dramaturg Vítek Peřina. „Především se však seznámí s Charmsovým krátkým, strastiplným, ale přitom umělecky nesmírně významným životem, který byl naplněn smíchem, z něhož mrazí,“ dodal.

Daniil Charms proslul především svou nonsensovou poezií pro děti, a potom také krátkými divadelními hříčkami a mikropovídkami.