Diváci se mohou těšit na Divadlo Drak z Hradce Králové a inscenaci Expedice: Má láska!, po představení je jako bonus připraven koncert, živé provedení scénické hudby k zmíněné inscenaci v podání hudebního uskupení Kora et le Mechanix. Začátek je v 19.30 hodin.

Inscenace královéhradeckého Divadla Drak vychází z knihy Expedice: Můj milostný příběh švédské autorky Bey Uusmy. Vydává se po stopách tříčlenné pionýrské expedice inženýra Andréého z roku 1897, která se neúspěšně pokusila dobýt severní pól s pomocí horkovzdušného balónu.

close Naivní divadlo Liberec nachystalo tradiční večer s představením a koncertem. Tentokrát v dobrodružném duchu v Divadle Drak. info Zdroj: Milan Hajn zoom_in

"Tento dobrodružný příběh se dočkal řady zpracování včetně toho filmového ve snímku Let Orla, který byl nominovaný na Oscara. Na českých jevištích se však objevuje vůbec poprvé," podotkla Jana Pittnerová z libereckého Naivního divadla.

Režisérem inscenace je Filip Homola, herec Naivního divadla a rovněž člen oceňovaného hudebního uskupení Kora et le Mechanix, které k inscenaci vytvořilo hudbu. A právě živé provedení scénické hudby v podání Kora et le Mechanix učiní koncertní tečku za celým večerem.