Do konce roku 2014 chystá Naivní jednu premiéru. Bude jí autorská inscenace Vítka Peřiny s názvem Třetí gong aneb loutky hrají divadlo. Děti ze školek a škol ji uvidí v předpremiéře ve středu 8. října.

PREMIÉRA hry: TŘETÍ GONG ANEB LOUTKY HRAJÍ DIVADLO
KŘEST knihy: HRY IVY PEŘINOVÉ, která vychází k nedožitým 70. narozeninám oblíbené autorky her
KŘEST brožury o posledních pěti letech v Naivním divadle Liberec
Kde: Naivní divadlo Liberec
Kdy: sobota 25. října

Slavnostní premiéra, při které se bude oslavovat i zmiňované jubileum 65 let divadla proběhne v sobotu 25. října.

„Je to hra k oslavám. Napsal ji Vítek Peřina, režíruje ji Tomáš Dvořák s výpravou Ivana Nesvedy. Před Vánoci začneme zkoušet hru Čarovná kost od Charlese Dickense, kterou jsme hráli zhruba před pětadvaceti lety. Je to hra věnovaná nejmenším divákům," slíbil ředitel Naivního divadla Stanislav Doubrava.

Další novinkou po novém roce bude rovněž obnovená premiéra Pečení holubi aneb Přísloví.

Na oslavě také divadelníci pokřtí novou knihu Hry Ivy Peřinové, která vychází k nedožitým sedmdesátinám kmenové autorky divadla.

Křtít se bude rovněž brožura mapující posledních pět let v Naivním divadle Liberec.

První Večer v Naivním nové sezóny obstará pražský Monstrkabaret Freda Brunolda, který představí další díl ze svého nekonečného divadelního sitcomu Jožkalipnikjebožíčlověkaneumílhát! V úterý 23. září se v pokračování s pořadovým číslem 15 (znalosti předchozích dílů však nejsou absolutně potřeba) opět promění Studio NDL v obývací pokoj německého literárního génia Hermanna Schlechtfreunda, který zde po nocích vede temně groteskní rozhovory se svým věrným obdivovatelem, začínajícím básníkem Jožkou Lipnikem.

Tentokráte Jožka Lipnik ihned po příchodu ke Schlechtfreundovi pochopí, že je něco špatně. Starý pán totiž svému obdivovateli oznámí, že zmizel. Moment! Cože?! Jak může někdo říkat, že zmizel, a přitom sedět ve svém oblíbeném ušáku? Detektivní pátrání zavede Jožku Lipnika až do jisté cukrárny na předměstí Curychu…

Program Naivního divadla Liberec

Sobota 6. září od 10 hodin

Vít Peřina: Budulínek
Pohádka o poslouchání.
Vyprodáno
Budulínek neposlouchá, babička s dědečkem špatně slyší a liška zase slyší až moc…

Sobota 20. září od 10 hodin

Hrnečku, vař!
aneb Dvě pohádky o hrnečku.
Dvě pohádky o hrnečcích, které někdy jsou a někdy nejsou kouzelné, ale vždy jsou svým majitelům ku prospěchu, napsal Vítek Peřina.

Úterý 23. září od 19.30

VEČER V NDL: Jožkalipnikjebožíčlověk…! no. 15
První „Večer v Naivním" nové sezóny obstará pražský Monstrkabaret Freda Brunolda, který představí další díl ze svého nekonečného divadelního sitcomu Jožkalipnikjebožíčlověkaneumílhát! Jde již o 15. večer v Naivním divadle.

Sobota 27. září od 10 hodin

O beránkovi, který spadl z nebe
Vyprodáno.
Jednoduchý příběh je inspirován motivy z obrázkové knížky německého autora Freda Rodriana a vypráví o oblačném beránkovi, který spadl z nebe. Na zemi se ho ujme malá holčička a chce mu pomoci dostat se zpátky na oblohu.
„Pokud jste měli možnost číst jakékoliv dílo oceňovaných komiksových tvůrců, Džiana Babana a Vojtěcha Maška, či jste u nás před lety viděli inscenaci Pandemonium, tak víte, že se můžete těšit na velkou dávku mystifikace a absurdního humoru," dodává ředitel divadla.