DŮM KULTURY LIBEREC

Neděle 10. ledna GLENN MILLER ORCHESTRA

od 19 hodin

Glenn Miller Orchestra se po roce opět vrací do ČR, ale již naposledy!!! Proslulý orchestr odehraje po republice v průběhu ledna osm koncertů, kde představí svůj nový program. Zahraje hity jako Moonlight Serenade, In the Mood, Pennsylvania 6-5000, Moonlight Cocktail nebo Ain't We Got Fun.

pátek 25. března NO NAME TOUR 2016 „S láskou"

od 19.30

Turné nazvané podle prvního singlu a názvu nové desky S láskou nabídne klasickou popovou podívanou, jak jsou fanoušci od slovenské kapely zvyklí.

pátek 15. dubna, MANDRAGE

od 20.30

Na konci listopadu vyšlo nové album této skupiny s názvem Po tmě jsou všechny kočky černý. Rádia už brázdí druhý singl s názvem Jaguár na krku.

BEDNA KLUB LIBEREC

Středa 3. února NICO ZZ BAND

od 19 hodin

Blues rockový koncert Nico Zdankiewicze a jeho kapely Nico ZZ Band. Čerpá z elektrického mixu, R&B, blues, soulu, funky a rocku. Vyvinul si svůj originální vlastní styl a specifický zvuk.

Středa 17. února WOLF MAIL

Wolf Mail je původem kanadská blues- rocková kapela, dnes působící v Austrálii, která je doplněna o prvky jazzu, soulu a country. Představila se na turné ve více jak 26 zemích a tentokrát opravdu zavítá poprvé i do Česka! Je pojmenovaná podle svého frontmana zpěváka a kytaristy.

Úterý 15. března LEBURN MADDOX

Poprvé za svou kariéru přijede LeBurn Maddox v doprovodu svého amerického tria (a možná i se speciálním hostem) do Česka a zahraje našlapaný blues-rockový program s prvky funku i reggae.

LIDOVÉ SADY, LIBEREC

Úterý 12. ledna BURIAN a DĚDEČEK od 19.30

Po třiceti letech se vrací dávný repertoár slavné písničkářské dvojice Jana Buriana a Jiřího Dědečka. A spolu s nimi vystoupí také Magda Šebestová Křížková.

Úterý 19. ledna MONOGRAM od 19.30

Jedna z nejlepších evropských bluegrassových kapel oslavuje 25 let působení na hudební scéně. V rámci narozeninových koncertů přiveze s sebou také nové album Take it easy.

Středa 27. ledna BRATŘI EBENOVÉ od 19.30

Koncert bratří Marka, Kryštofa a Davida, na kterém představí nejnovější album Čas holin a ohlédnou se za svou 30letou kariérou.

Středa 3. února VÁCLAV NECKÁŘ A BACILY od 18.30

Václav Neckář s kapelou představí písně ze svého nového alba Mezi svými (ale dojde i na osvědčené staré hity v podobě jeho nejkrásnějších baladických písní).

BUNKR ROCK CLUB,LIBEREC

Sobota 16. ledna KRAUSBERRY + DĚDKOVÉ

od 20 hodin

Martin Kraus se svou kapelou přiveze opět po roce do Liberce svůj bigbeat.

Pátek 22. ledna XAVIER BAUMAXA

od 21 hodin

Buránek regionálního charakteru má stále větší geografický a mezigenerační přesah.

Pátek 4. března KRUCIPÜSK

od 21 hodin

Kapela Tomáše Hajíčka staršího představí novou desku Tintili Vantili, nebudou chybět ani starší kusy.

Sobota 12. března JELEN

od 20 hodin

Akustická kapela hraje roots music, vycházející z kořenů populární hudby jako je country, folk, bluegrass a blues.

HOME CREDIT ARENA, LIBEREC

pátek 11. března 90'S EXPLOSION

od 20 hodin

Hudební návrat do devadesátých let.

Program:

Twenty 4 Seven (Holandsko)

disko, se skupinou působil Captain Holywood Project

Pharao (Německo)

techno-dance skupina

Captain Hollywood Project (Německo)

komerční taneční techno

pátek 6. května VIVALDIANNO WORLD TOUR 2016 City of Mirrors

od 19 hodin

Pro světová pódia připravili autoři projektu VIVALDIANNO Michal Dvořák a Tomáš Belko novou 3D koncertní show postavenou na barokní hudbě se soudobým zvukem a rockovou energií. Pod obrazové ztvárnění celého koncertu se podepsal uznávaný japonský výtvarník, režisér a animátor Kosuke Sugimoto.

KC VRATISLAVICE, 101010, LIBEREC

Středa 20. ledna LUBOMÍR BRABEC

Patří k nejvýznamnějším koncertním kytaristům. Je mu vlastní stylově pestrý repertoárový rejstřík, kterým naplňuje své početně bohaté recitály i vystoupení s předními orchestry.

Středa 24. února MAREK ZTRACENÝ

Zpěvák a skladatel Marek Ztracený se zapsal do povědomí převážně jako pianista. Nová deska Pády tak vznikala pro něj nezvyklým způsobem, s kytarou v ruce a navíc na jeden zátah.

KLUB NA RAMPĚ, JABLONEC NAD NISOU

Pátek 15. ledna FERNANDO SAUNDERS BAND

od 20 hodin

Virtuózní americký hráč na basovou kytaru, zpěvák, skladatel a producent patří mezi světovou muzikantskou elitu.

Pátek 22. ledna

VLADIMÍR MIŠÍK a ETC

od 20 hodin

Rockový klasik české hudební scény představí kromě průřezu tvorbou a největšími hity i písně ze zatím posledního alba Ztracený podzim. Host: JAMIE MARSHALL duo(UK/CZ)

Pátek 5. února SIMEON SOUL CHARGER

od 20 hodin

Atmosféru a duch doby hnutí hippies, protknutou krom ideálů míru a lásky i nezbytnou vůní konopí a spojenou s konáním legendárního festivalu ve Woodstocku navodí autenticky znějící a vyhlížející, avšak věkem nepamětnická mladá kapela.

Pátek 4. března HENTAI CORPORATION

A DEBUSTROL

od 20 hodin

Bobří komando vs. motorová pila na společném „Bodám tě a ty řveš jak tour 2016". Čeští thrashoví klasici Debustrol a žánrově nezařaditelní magoři Hentai Corporation si pro své fanoušky připravili na začátek roku 2016 řádně vypečené překvapení. Je jím společné turné, na kterém obě skupiny oslaví kulatá výročí.

EUROCENTRUM, JABLONEC NAD NISOU

Pátek 12. února DAN BÁRTA & ALICE: 100/4 TOUR

od 20 hodin

Jedna ze zásadních českých rockových kapel 90. let se vydá začátkem roku 2016 na turné v původní sestavě s Danem Bártou. Neopakovatelná vzpomínková série s názvem 100/4 TOUR je oslavou 25. výročí vzniku skupiny.

Sobota 13. února SALZA NIGHT 2016

od 20 hodin

Hudební skupina se speciálním programem Yvonne Sanchez & Jonathan Ramirez & Los Rumberos Salsa Orquestra (Kuba/Mexiko/ČR), miniškola karibských tanců, animace a vystoupení v podání profesionálních tanečníků skupiny Ruben Dance (Dominikánská republika/Kuba), DJ Walker „Pekador" (Guyana)

Čtvrtek 18. února MALINA BROTHERS

od 20 hodin

Bratři Malinové, tedy banjista Luboš (Druhá Tráva), kytarista Pavel (Žalman a spol.) a houslista Pepa (Monogram), se společně sešli na pódiu v unikátním projektu nazvaném Malina Brothers, ke kterému přizvali ještě kontrabasistu Pavla Peroutku (Spirituál Kvintet).

Čtvrtek 25. února STROMBOLI

od 20 hodin

Turné kultovní kapely Michala Pavlíčka, která vtrhla v 80. letech do socialistického Československa s novou vlnou a se špičkovým muzikantským obsazením

Čtvrtek 24. března

KRYŠTOF: SRDCEBEAT CLUB TOUR 2016

od 20 hodin

Ve čtrnácti městech napříč celou zemí Kryštof představí novou pódiovou show inspirovanou halovým turné. Koncert je vyprodaný už od prvního dne vypsání termínu.

JIRÁSKOVO DIVADLO, ČESKÁ LÍPA

Středa 6. ledna SPIRITUÁL KVINTET

od 19 hodin

Tříkrálový koncert, tentokráte se skupinou Spirituál kvintet.

KULTURNÍ DŮM CRYSTAL, ČESKÁ LÍPA

Pátek 8. dubna XINDL X, UDG, VOXEL

společné turné

od 19 hodin

Xindl X a UDG podnikali společné koncerty už loni. Tentokrát přibrali i kolegu písničkáře Voxela.

Čtvrtek 21. dubna, PETRA JANŮ SE SKUPINOU AMSTERDAM

Koncert české zpěvačky