Dva dny budou Vratislavice patřit fotografům, výtvarníkům, módním návrhářům, zpěvákům, hercům, tanečníkům, muzikantům a dalším umělcům.

Další obří umělecká akce DrinkART začne v pátek 4. května v 18 hodin a končit bude v neděli kolem ranních hodin. Akce se tentokrát koná v Kulturním centru Vratislavice 101010.

Z Jablonce do Liberce a pak na půl cesty

„Začali jsme v Jablonci v Klubu D´Eppl s výstavou obrazů v šesti lidech, pak jsme se přesunuli do Liberce s více lidmi, které to začalo bavit. Vratislavice leží mezi těmito městy, takže je to ideální pro účinkující i pro návštěvníky," upřesnila jedna z pořadatelek Nicola Kadlecová.

V pátek návštěvníky čeká vernisáž výstavy Kresba, fotka, malba, na které se představí 12 umělců, po ní přijdou na řadu taneční a hudební vystoupení. Hlavní večerní program zajistí Divadlo Koňa a Motora se svou hrou Macbeth. Večer opět ukončí hudební vystoupení.

Sobotní zábava bude neméně zajímavá. Již od 12 hodin DrinkART nabídne stánky se zajímavými módními kousky a návštěvníci si mohou prohlédnout výstavu. Tvůrčí duše se mohou od 14 hodin něčemu novému naučit na workshopech. Bude se tančit, navrhovat vlastní tetování, žonglovat, vyrábět placky i bavit se a hrát si pod vedením architektů z ateliéru Mjölk.

Trojrozměrná projekce představí profesionály

Od 17 hodin se ve dvouhodinovém programu nazvaném Peecha Ucha v krátkých prezentacích představí umělci, kteří uměním naplno žijí. Své dílo budou promítat na trojrozměrné projekci.

Hlavní sobotní akce – módní přehlídka, vypukne ve 21 hodin a bude rozdělená do dvou bloků. V prvním bloku se představí studenti třetího ročníku Technické univerzity oboru návrhářství.

„Naše přehlídka má základní téma Od světla do tmy a zpět. Přestaví se sedm návrhářů, z nichž každý pojal toto téma jinak," vysvětlila studentka a návrhářka Ajax Šrejmová.

Vstupným návštěvníci podpoří své umělce

Druhý blok fashion show bude patřit třem návrhářkám. Své modely předvedou Mira Božská, Radka Valentin a Kafka, která spolupracovala se šperkařkou Bětkou Dvořákovou.

Vstupenky na oba dva dny za 150 Kč si mohou zájemci koupit v předprodeji na evstupenka.cz. Jednodenní vstupenka za 100 Kč bude ke koupení na místě.

„Na velkém DrinkARTu je tentokrát opravdové vstupné místo dobrovolného, protože do teď jsme se my účinkující na tyto akce v předchozích letech skládali. Řekli jsme si, že po čtyřech letech, kdy lidi chodí a baví je to, by mohli ocenit a podpořit umělce, kteří vystupují a spolupracují na této akci," dodala Nicola Kadlecová.

Program DrinkARTu

PÁTEK 4. května od 18 hodin

18:00 zahájení – vernisáž (kresba, fotka, malba)
Marek Max Hrdina, Ondřej Beneš, Nicola Kadlecová, Roman Dobeš, Jan Harant, Jan Fišer, Blanka Brožová, Nina, Radek Grubmuller, Martin Drager, AKA 47

19:00 koncert J4F
http://www.youtube.com/watch?v=0qmU8GjZ4pU

21:00 taneční vystoupení PSF + Barbora Šenkýřová

22:00 DIVADLO Koňa a Motora - macbeth

23:30 koncert Loop Station

SOBOTA 5. května od 12 hodin

12:00 - výstava a prodejní stánky

14:00 - 17:00 workshopy - Mjölk architekti, Peklo sonic force + Bára Šenkýřová ( taneční workshop), Ajax Šrejmová ( žonglovaní workshop), výroba placek, Bára Uhrová (tetovaci workshop), Olga Veselá (lynorit a origami)

17:00 - 19:00 peecha ucha (krátké presentace - 3x3 galery,Roman Dobeš (fotograf), Jan Nálepa ( multimediální umělec ), Richard Loskot ( umělec okamžiku ), Tomáš Foltýn (architekt a všeuměl ), Mjolk architekti, Team Stolín ( architekti)
http://www.youtube.com/watch?v=VYkpt9l170I

20:00 Dr.X and Zaggamuff - Emergency JBC One Love station

21:00 1. blok modních přehlídek (Od světla do tmy a zpět) STUDENTI TUL
(Ajax, Zuzana Kedroňová, Ondřej Ludín, Lub Ska, Filip Menšl, Romana Kicukisová, Zuzka Jurová)

22:00 2. blok modních přehlídek - Božská, Radka Valentin, KAFKA a Bětka Dvořáková
http://www.youtube.com/watch?v=Xhg52c9ll_M
http://www.youtube.com/watch?v=LIYbk3W6xBc

22:45 slosování vstupenek + dražba

23:30 koncert PIPINY PIČO

00:00 fireshow skupiny Phoenix

SOBOTNÍ AFTERPARTY

V PÁTEK I SOBOTU DOPROVÁZÍ PROGRAM:

MODERÁTOŘI - BARBORA HRUŠOVÁ A JAN SALANSKÝ

DJ´s - EXPERIMENTAL CABARET + DYSKO
http://www.facebook.com/groups/100331604260/

VJs - VIZUAL TERRORIST (MONO, KAPAJ)
http://www.facebook.com/pages/VJ-MONO/273938372652471

ART BAZAR
(460nula1, BOŽSKA, KAFKA, ajax design, giraf, ala design, Mellory, NaOuško, Kompot Aka & Giovani, FIFLE, Čarbičková.design, FOTON lasertees.cz, HoneySucker, Lond a další…)

VEGETARIÁNSKÉ JÍDLO

VSTUP BUDE
150 Kč (pátek i sobota) PŘEDPRODEJ
100 Kč (1 den/pátek či sobota) NA MÍSTĚ

Vstupenky jsou již v prodeji v prodejních místech eVstupenky či na webu www.evstupenka.cz.