Extravagantní parta na podzim ohlásila turné bez neodolatelné zpěvačky Tonyi Graves, která se nyní více věnuje sólové tvorbě a požádala své parťáky do konce roku o pracovní volno.

V libereckém Bunkru tedy Opičky řádily s hostující pěvicí Terezou Černochovou (ex Black Milk).

Zpěvaččin záskok

Zpěvačka si v květnu v médiích posteskla, že ji žádná kapela nechce. Monkey Business prý miluje, hostovala v nich, když byla Tonya těhotná, takže se jí splnil sen. Podívaná to byla jiná, ale pořád rozjetá a kontroverzní.

Menší pódium klubu zákonitě nabídlo úplně odlišnou atmosféru než na festivalech a v halách. Malé klubové koncerty nejsou pro tuto skupinu zase tak častou zkušeností. Šlo tedy o výjimečnou show.

Matěj Ruppert byl fanouškům proklatě blízko a komunikoval s nimi tělo na tělo. A v jednu chvíli si díky stage davingu udělal výlet napříč klubem po rukách posluchačů.

Když v závěru show požádal fanynky, aby si dvě z nich sundaly trička, jinak nebudou pokračovat, překvapilo to jen konzervativce. Chvilku to trvalo, ale pak se dvě dámy obětovaly pro blaho celého klubu. Ruppert byl neoblomný. On sám si svrchní díl kostýmu sundal už v začátku.

Marta Kubišová

Skupina letos slavila patnáct let na hudební scéně a vydala osmou řadovou desku s názvem Sex And Sport? Never! Titulní píseň nazpívali například se zpěvačkou Martou Kubišovou.

Z nové desky na koncertě ještě zazněly písně: Guru in Subaru, Pick That Bone, Mr. Egg a Be a Man, ke které skupina natočila naprosto neodolatelné švejkovské video.

Piece Of My Life

Playlist pak doplnily osvědčené skladby. Třeba dnes již legendární Piece Of My Life v první polovině koncertu úplně změnila atmosféru. Na konci nemohl chybět ani oblíbený popelářsko-kouzelnický Intercooler.

Opičí band se pak rozloučil dvěma přídavky filmovou Jan Hus a hitovou Saturday. Škoda, že vynechali rádiovku My Friends, alespoň se máme na co těšit na příště.

close TEREZA ČERNOCHOVÁ. V libereckém Bunkru za zaneprázdněnou zpěvačku Tonyu Graves zaskočila ex Black Milk. zoom_in

Kapela Monkey Business přesně ví, na koho cílí a je to těleso plné profesionálů. Jejich desky už od jisté doby zní hodně obdobně, takže pokud jste před pár lety nastoupili do opičího vlaku, zákonitě vás další a další alba musí bavit.

Tahle stylová jednotvárnost není na škodu, protože skupina ji umí oživit originálními kostýmy a rozjetou show na jevišti a překvapivými hosty ve studiu při nahrávání.

Za svého působení spolupracovala již s mnoha hosty, někdy nečekanými a žánrově dost rozličnými Ondřejem Havelkou, již zmiňovanou Martou Kubišovou, Ohm Square, Ivou Bittovou nebo například Ewou Farnou.

Setlist

Pick That Bone, Libido, Payback, Purified Juice, Boner, Guru In Subaru, Piece Of My Life, Gumball, Mr. Egg, Atheism, Be a Man, MJ Is 50, Sex & Sport Never, Sensation, Intercooler, My Friends

Přídavky: Jan Hus, Saturday