Za život napsal kolem šesti stovek písní, z nichž řada zlidověla. Kusy jako Dáša Nováková, Jožin z bažin, Prachovské skály, Jez a Linda jsou součástí českého kulturního dědictví a zpívají si je generace od dětí až po důchodce.

Po zastávce na Svijanských slavnostech minulý víkend přijede Ivan Mládek a jeho Banjo Band do Křižan, aby tu odehrál plnohodnotný koncert s delším setlistem. Nebudou samozřejmě chybět tradiční vtípky a poezie.

Banjo Band letos slaví neuvěřitelných 50 let existence kapely.

Do Křižan přivezou pořad plný humoru, scének, písniček a anekdot. Představí se zde to nejlepší z Mládkova „panoptika" vystoupí skvělí hudebníci i komici: Lenka Plačková, Lenka Šindelářová, Libuše Roubychová alias Libuna, Jan Mrázek, Vítězslav Marek či Zdeněk Kalhous.

Společným jmenovatelem všech typů pořadů je nepolitický, nesatirický a neangažovaný humor, který má diváka především pobavit. Dadaistické monology, scénky a anekdoty střídají známé i méně známé písničky Banjo Bandu.

Ten ovšem není jediným projektem Ivana Mládka, diváci ho znají nejenom z televizních pořadů Čundrcountry show a Country estráda. Republiku potom objíždí i s pořady Miniestráda, Kavárenské historky, hudebně zábavné pohádkové příběhy Skřítkové, hraje také s menší skupinou Bio trio a dámy Lenka Plačková a Libuna taky samy moderují.

Ivan Mládek

Do dnešního dne napsal více než šest set písniček, z nichž některé v českých zemích zlidověly (Dáša Nováková, Jožin z bažin, Prachovské skály, Jez, Linda a další), natočil 13 LP, 35 CD, vyšlo mu 13 humoristických knížek a 14 posterů jeho „antiperspektivních" olejů. A se svým Banjo Bandem odehrál tisíce představení v České a Slovenské republice, v Polsku, Německu, Švýcarsku, Belgii, Rakousku, Spojených státech a Ruské federaci. Kromě všech svých hudebních a humoristických aktivit je také autorem patentu na Guitariano první sériově vyráběný keyboard pro kytaristy, který byl poprvé představen veřejnosti na Světové výstavě hudebních nástrojů v Anaheimu v USA v r. 2001. Z TV ho diváci znají z pořadů: „Čundrcountry show" a „Country estráda".