Během současného mistrovství v lyžování má galerie otevřeno denně od 14.00 do 18.00 hodin, později dle telefonické domluvy s majitelem, libereckým uměleckým kovářem Martinem Drägerem. Mobil na něj lze najít na internetových stránkách Metal Gallery.

Cestu si sem našli i lidé zdaleka

“Kovové šperky a plastiky Ondřeje Svobody jsou teprve druhou naší výstavou. Přesto si sem už lidé cestu našli. Dokonce mi volala jedna parta z Děčína, že jede do Liberce a ráda by se do galerie podívala, protože o ní něco slyšela,“ řekl šéf Metal Gallery Martin Dräger.

Přestože Ondřeji Svobodovi je teprve pětadvacet let, svá díla vystavuje nejen v tuzemsku, ale i mnoha zemích Evropské unie. Při tvorbě kovových šperků a plastik vychází výtvarník z tradičních kovářských technik, a přitom kombinuje železo s ocelí, se dřevem a dalšími přírodními materiály.

Jak upozornili autoři výstavy, výtvarníkovy plastiky jsou charakteristické lehkostí a stylovou čistotou zpracování, přímočarostí a hravým humorem. „Ondřej Svoboda je mladý kluk, a přitom už dělá zajímavé věci. Věděl jsem o něm, my, umělečtí kováři, se všichni známe. Pozval jsem ho do Liberce, abych upozornil na jeho tvorbu Liberečany i návštěvníky města,“ zdůraznil Martin Dräger. „Vernisáž byla úspěšná, přišlo asi padesát lidí. Zdá se, že osobnost Ondřeje Svobody lidi zajímá,“ doplnil.

Vedle plastik si mohou návštěvníci prohlédnout také osobité Svobodovy náramky, náušnice a další šperky, z nichž každý kus je samostatným uměleckým dílem.