Čemu se tedy přesně věnujete?
Kresba aury, obrazy, numerologie, to je jen část toho, čemu se věnuji. Maluji olejové obrazy na plátno přímo pro konkrétního člověka nebo pro rodinu. Takový obraz může být na příjemné naladění, pro rovnováhu, pro harmonii. Může pomáhat řešit vztahové problémy. Někdy přináší uklidnění emocí a jindy zase třeba zvyšuje vášeň. Maluji aury lidem. Z aury se dá odečíst spousta věcí.

Jak pomůže člověku jeho kresba aury?
Spolu s aurou dělám numerologický rozbor a rozbor osobnosti. Numerologie je věda velmi stará sahající k Arabské říši, Atlantidě, Starému Egyptu. Každý člověk v sobě nosí nějakou otázku: Jak dál naložit se svým životem? Kam se to ubírám? Jakou práci mám dělat? Mám setrvávat v nefunkčním vztahu a tak dále. Po namalování aury s lidmi rozebírám jejich situaci, je to taková „intuitivní psychologie“. Je důležité věci a situace pravdivě pojmenovat, nelhat si do kapsy. Člověk by měl být především upřímný sám k sobě, pokud chce něco vyřešit a něco ve svém životě měnit, není-li spokojen. Občas někdo mluví a mluví a já cítím, že to není pravda tak úplně. A tak se nakonec k ní DOBEREME. Je potřeba pravdivě věc pojmenovat, a to je první krok k nějakému řešení.

S čím za vámi nejčastěji chodí?
S dětmi, neví si rady s výchovou těchto „nových“ dětí narozených kolem roku 2000 a po roce 2000. Jsou opravdu jiné. Jsou pravdivé, nesnáší jakoukoli přetvářku a lhaní. Cítí, když něco jiného si myslíte a něco jiného říkáte. Těžko se jim v tom žije. Tyto staré programy jsou jim cizí, nerozumí jim. Narodily se do nové doby a mají jiný a nový pohled na svět. Mají velmi vysokou hladinu intuice a velice jemné vnímání. Jsou chytré a nadané. Potřebují učitele, kteří mají intuici a používají ji. Kteří vnímají a cítí, co se děje kolem nich. Uznávají jen přirozené autority, tedy člověka, který je převyšuje morálně. Potřebují ke svému zdárnému vývoji velké množství lásky, klid a harmonii. Pokud se jim tohoto nedostává, stahují na sebe negace od rodičů, jsou nemocné a problémové. Kromě dětí také často řešíme partnerské vztahy.

Pracujete nějak více s těmito dětmi?
Ano, mám kroužky v Jablonci, v Liberci a chystáme se na Turnov.

Jak jste se k tomu dostala?
Od dětství mám takové některé zvláštní vjemy. Pocházím z Bengálského zálivu a později jsem ještě žila s rodiči v Africe v Súdánu. Tam jsem začala malovat. Tyto momenty považuji za docela podstatné v mém životě. Možná už tady se formovaly mé postoje k životu, ke všemu živému, k vnímání prožitků, pohledu na svět, silná potřeba zabývat se hlouběji lidskou podstatou. Dnes se hodně hovoří o zdravé stravě, o nutnosti čistit své tělo, často však zapomínáme na to, že i myšlenky je třeba mít čisté. Není důležité, co děláme, ale proč to děláme a jaký úmysl nebo motiv máme.

Co se stalo spouštěčem?
Asi nemoc mého syna. Bylo mi 29 let, když mi řekl doktor, že můj syn má imunitní poruchu a má alergii na pyl, prach, srst zvířat, peří, plísně a spoustu potravin. V první chvíli mě přepadlo naprosté zoufalství a měla jsem pocit, že ho musím zavřít do skleníku, že nemůže normálně žít. Naštěstí to trvalo jen pár hodin a vzpamatovala jsem se. Řekla jsem si, vše se dá nějak vyřešit a pustila jsem se do toho. Po roce čištění a diety jsme měli doma zdravého chlapce. Hlavně jsem něco pochopila.

Pozvánka

Na intuitivní malování, relaxaci, sebenalézání, meditaci, harmonizaci zve každé pondělí od 18.00 do 20.00 Věra Klucká.

Kam? Centrum život hrou, Masarykova 24. Cena kurzu je 160 Kč.

S sebou je třeba vzít pastelky a deku.

Pracujete i s dospělými lidmi?
Ano, v Jablonci už dva roky máme pravidelné relaxace, meditace, malování. Nedávno jsme začali v Liberci s intuitivním malováním a meditací. A také u Turnova v Přepeřích v Rodinném centru Úsměv malujeme a děláme meditace.

Proč meditovat?
Meditace je snaha o zastavení myšlení a je to obrovská úleva, když se Vám to podaří, zastavit tu věčně pracující „mysl“. Čas od času dělám také prožitkové semináře. V srpnu bude takový seminář v Přepeřích.

Jak vy sama relaxujete?
Chodím do lesa několikrát týdně, to je nejlepší. Všichni potřebujeme dostatek energie a síly pro život a v lese ji nejlépe načerpáte. Už jen ta nádherná zelená barva nabíjí a léčí a pobyt v lese z Vás sejme stres a strach a všechny smutky. A taky jezdím na in-linech a na kole.

Jaký máte vztah k náboženství?
Asi to vezmu více ze široka. Mám pocit, že krize, která nastala je především o morálním úpadku. Z tohoto hlediska je třeba Desatero něco, co by nám všem velmi prospělo dodržovat. Na druhou stranu jsou pro mě všechna náboženství příliš dogmatická. Je tam na můj vkus moc zákazů a příkazů. Pro mě je potřebná svoboda a laskavost vůči všem a všemu.