Deset začínajících čarodějnic strávilo noc z pátku na sobotu v knihovně v Jablonném v Podještědí. Bylo to ve dni, kdy bylo slunce ve znamení Blíženců a měsíc ve znamení Býka, ve dni Venuše, kdy měsíc zrovna ubýval, v pátek 19. června.

I jejich jména zněla již magicky. Byly zde čarodějnice Marieta, Mira, Kazimíra, Kamik, Hermelína, Raduša, Ketti, Okulárová, Hopernice a Barbucha. „Tyto adeptky na čarodějnické řemeslo se sešly nejen proto, aby si přečetly příběhy z knihy J.K.Rowlandové –Bajky Barda Beedleho, ale přišly na čarodějnickou konferenci, aby si předaly zkušenosti ze svého oboru,“ popsala knihovnice Dana Zpěváková.

Školačky se rozdělily do tří skupin a každá skupinka dostala knihu, ve které měla najít něco magicky zajímavého. Se svými novými znalostmi se pak děvčata podělila s ostatními.

„Každá správná čarodějka se musí neustále vzdělávat a studovat,“ dodala Dana Zpěváková z Městské knihovny v Jablonném v Podještědí.
Magické kameny a talismany plnily svou úlohu, pomáhaly čarodějkám zvýšit jejich schopnosti, vykládané karty zase upozorňovaly na to, jak se má která čarodějka chovat, čeho si všímat a čeho se vyvarovat.

Čas v knihovně utíká velmi rychle, ani zaříkávadla jej nedovedou zastavit. Tak se i desítce děvčat převalila půlnoc v nový den, který nosí již jiné jméno.
„Po dni číslo devět nastal den číslo jedna, nové začátky. Ačkoliv některé z čarodějnic již usínaly s hlavou plnou zážitků, jiné si po tmě povídaly ještě do druhé hodiny ranní,“ doplnila své vyprávění knihovnice.

Ráno se čarodějky začaly budit až kolem osmé. To bylo poprvé, kdy knihovna zažila takové spáče. Ale vzhledem k tomu, že čarodějnice pracují hodně duševně, není se čemu divit.

Další noc v knihovně je pro děti připravena na 16. července. Tentokrát bude magická noc zaměřena na detektivní záhady.