Lunetic, otcové českých boy bandů, se plně vrátili na scénu koncem roku 2011. Fanynky od nich opět slýchali písně už od roku 2008, kdy vydali Best of album.

„Návrat nastal v roce 2008, kdy jsme vydali Best of album. Od té doby jezdíme s živou kapelou koncerty. Hlavní impuls byl asi čas. Všichni máme Lunetic, koncerty a hudbu moc rádi, jen jsme potřebovali zalepit staré šrámy mezi námi. Na to je čas nejlepší lék," řekl Aleš Lehký v rozhovoru pro Deník.

Na kontě mají desku s názvem Na vlnách a dokonce už při koncertech netančí sehrané sestavy. Teď s nimi hraje živá kapela. Už žádný reprodukovaný doprovod. V květnu zazpívali v libereckém Koloseu.

LUNETIC

koncert

Kdy: sobota 8. prosince od 20.30

Kde: Woko klub, Jablonec nad Nisou

Dnes vystoupí ve Woko klubu v Jablonci nad Nisou. Koncert začne v 20.30.

V době jejich největší slávy vystoupila čtveřice naposledy v roce 2003. Pak si šli všichni členové vlastní cestou. O pět let později se pak vrátili a vydali album s největšími hity. Jejich fanynky dospěly a z Lunetiků se stali manželé a otcové.

„O texty se postaral zbytek skupiny a vydali jsme si je sami na našem labelu. Je na něm také nejvíc živých nástrojů a míchal je člověk, který dělá zvuk na albech No Name, Rytmuse a dalších hvězd," upřesnil Aleš Lehký.

Těžko říci, jestli bude koncert vypadat stejně jako za jejich největší slávy, kdy fanynky omdlévaly, v každém dívčím pokoji visely jejich plakáty a z kazeťáků se linuly sladké hity.

Čtěte také:

REPORT: Lunetici si opět užili křik nadšených fanynek