Předchozí
1 z 3
Další

LIBERECKO

Liberecký masopust.Liberecký masopust.Zdroj: Deník/Martin Štefanov

Piráti v Babylonu
Kdy: pátek 16. a sobota 17 února ve 14.00
Kde: Babylon, Liberec

Proč přijít: Liberecký Babylon ovládnou piráti a vy se můžete těšit na páteční i sobotní skvělý program pro vaše děti. V pátek proběhne program ve Funparku – čeká vás báječná kouzelnická a animační show pro malé i velké piráty a pirátky, velmi vítány jsou pirátské oblečky, za které děti nemine odměna. V sobotu se program přesune do aquaparku, kde čeká děti nácvik vodních tanečků, hry a soutěže o ceny s taneční skupinou Dancemissions.cz. Také proběhne velké hledání pokladu kapitána Nema.

Komentovaná procházka Starým Městem
Kdy: sobota 17. února v 10.00 a ve 14.00
Kde: Městské informační centrum, Liberec

Proč přijít: Při příležitosti mezinárodního dne průvodců jste zváni na komentovanou procházku Starým Městem do Lidových sadů. Vstup je zdarma, ale z kapacitních důvodů je třeba mít vstupenku, která nabízena v síti www.evstupenka.cz.

Večer s Pavlem Novým
Kdy: sobota 17. února v 18.00
Kde: Knihkupectví a antikvariát Fryč, Liberec

Proč přijít: Večer v komorním prostředí sálu Knihkupectví Fryč se známým hercem Pavlem Novým. Po pořadu následuje autogramiáda.

Retro ples
Kdy: sobota 17. února ve 20.00
Kde: KD Beseda, Hrádek nad Nisou
Za kolik: 280 korun

Proč přijít: Přijďte se pobavit a zatančit si na ty největší hity všech dob. Čeká na vás nevšední atmosféra plná zábavy, bohatá tombola, stylový foto koutek a retro soutěž o ceny. K tanci a poslechu hraje DJ Drek. Tematické oblečení je nejen vítáno, ale také trochu očekáváno. Během večera dojde i k vyhodnocení, který retro model se nejvíce povedl, tak se prohrábněte skříněmi, jistě každý nějaký retro kousek objeví. Hudební akci pro vás pořádá Klub českých turistů Hrádek nad Nisou.

Liberecký masopust 2024
Kdy: neděle 18. února v 10.00
Kde: nám. Dr. E. Beneše, Liberec

Proč přijít: Jedním z posledních letošních masopustů před dlouhým, čtyřiceti denním půstem, po kterém přijdou velikonoční svátky, je ten liberecký na hlavním náměstí před radnicí. V 10 hodin se budou scházet účastníci – nejlépe v maskách a v 10.30 se všichni vydají na tradiční průvod masek po městě, po němž proběhne rej masek. To vše bude doprovázeno dobrou muzikou a zkrátka nepřijdou ani chuťové buňky – čeká vás bohatý masopustní trh se spoustou jídla a pití a mimo jiné s pravou krkonošskou zabíjačkou.

Jů a Hele: Na kouzelném paloučku
Kdy: neděle 18. února v 10.00
Kde: kino, Frýdlant

Proč přijít: Představení pro děti s oblíbenými postavami z někdejšího Studia kamarád - Jů a Hele, které baví děti již po generace. Těší se na vás také tančící slunečnice, kamarádi žabáci Kvik a Kvak a neodolatelný „šoumen“ myšák Kiko, který se vám rád předvede v plné parádě.

Jablka s příběhem
Kdy: do 18. února 
Kde: Botanická zahrada Liberec
 
Proč přijít: Tematická výstava, na které se seznámíte s příběhy 60 historických, tržních i novošlechtěných odrůd. Cílem této výstavy je představení zajímavých příběhů, které se váží k jednotlivým jablečným odrůdám. Jablka budou vystavena v různých částech botanické zahrady a některé odrůdy bude možné i ochutnat. Součástí výstavy je i doprovodný program.

Šibřinky, Starý Harcov.Šibřinky, Starý Harcov.Zdroj: archiv

Čumprdění, Trávníček (Liberecko)Čumprdění, Trávníček (Liberecko)Zdroj: archiv

Festival her ve Frýdlantu.Festival her ve Frýdlantu.Zdroj: archiv

Dětský karneval, Stráž nad Nisou.Dětský karneval, Stráž nad Nisou.Zdroj: archiv

Maškarní karneval, Proseč pod Ještědem.Maškarní karneval, Proseč pod Ještědem.Zdroj: archiv

Hasičský ples, Raspenava.Hasičský ples, Raspenava.Zdroj: archiv

Hasičský bál, Beseda ve Frýdlantu.Hasičský bál, Beseda ve Frýdlantu.Zdroj: archiv

Výstava lidských kuriozit, Centru Babylon Liberec.Výstava lidských kuriozit, Centru Babylon Liberec.Zdroj: archiv

Dětské maškarní, Dlouhý Most.Dětské maškarní, Dlouhý Most.Zdroj: archiv

ČESKOLIPSKO

Preškavský masopust se konal v sobotu 18. února v Prysku.Preškavský masopust.Zdroj: Deník/Jiří Čejka

Koncert vítězů Lípa Cantantes 2024
Kdy: pátek 16. února v 18.00
Kde: ZUŠ, Česká Lípa

Proč přijít: Českolipská Základní škola umění srdečně zve všechny fanoušky a příznivce zpěvu, jednoho z nejkrásnějších projevů člověka, do foyer ZUŠ na koncert, který završí spolu se slavnostním vyhlášením vítězů soutěžní klání pěvecké soutěže Lípa Cantantes 2024. Škola a Mezinárodní hudební festival Lípa Musica vyhlašují každý rok pěveckou soutěž v klasickém sólovém a komorním zpěvu Lípa Cantates pro žáky ZUŠ Libereckého a Ústeckého kraje ve věku od 7 do 25 let. Letos proběhne již 11. ročník a vítěze právě tohoto klání uvidíte na pátečním slavnostním večeru. Smyslem soutěže je podpořit zájem dětí a mladých lidí o klasický zpěv a vytvořit příležitost pro talentované žáky k porovnání jejich dovedností a získání prvních koncertních zkušeností.

Preškavský masopust
Kdy: sobota 17. února od 9.30
Kde: Prysk

Proč přijít: Sraz masek bude u Triany. V 10 hodin vyrazí průvod masek z Vesničky do Dolního a následně Horního Prysku, a to s hudebním doprovodem a polní kuchyní se svařeným vínem a čajem. V poledne odstartují zabijačkové hody u kiosku v Horním Prysku. Připraveny budou také soutěže pro děti i dospělé.

Charitativní ples Nemocnice Česká Lípa
Kdy: sobota 17. února ve 20.00
Kde: KD Crystal, Česká Lípa
Za kolik: 500 korun

Proč přijít: Během večera, který zdaleka nebude jen o tanci a hudbě se můžete těšit na jedinečný orchestr Big ´O´ Band Marka Ottla, módní přehlídku JFrost a nově také na klasickou tombolu.

Lilimat a Olda Minka Band
Kdy: sobota 17. února ve 20.00
Kde: klub U bílýho černocha, Česká Lípa

Proč přijít: Lilimat založili v roce 2019 trumpetista Nick Arthofer s kytaristou Ivošem Novákem – po několikaletém společném působení po boku Báry Hrzánové a Mária Biháriho v kapele Condurango se rozhodli vytvořit nový, komornější autorský projekt ovlivněný tvorbou jejich oblíbených hudebníků. Hudba Lilimatu tak čerpá inspiraci ze žánrové rozmanitosti Conduranga, ale zároveň z písní umělců, jako jsou například Pat Metheny, Chet Baker či Billy Joel. V současnosti hraje Lilimat ve složení Nicholas Roy Arthofer (trubka, zpěv), Ivo Novák (kytara), Matyáš Mejzr (bicí, perkuse, vokály) a Lucie Flemrová (kontrabas, vokály). Old Minka Band slibuje návrat k undergroundu v jeho čisté podobě.

Hot wings
Kdy: sobota 17. února ve 20.00
Kde: klub Píchlá nota, Doksy

Proč přijít: V tomto premiérovém koncertu se v dokském klubu představí folk-jazzová formace z nedaleké Mladé Boleslavi Hot Wings. Pokud máte rádi písně Marsyas (Z. Michnová, P. Kalandra), Nerez (Z. Navarová), ale také dua Hansard & Irglová, nebo třeba Báry Polákové, neměli byste si nechat tento koncert ujít. Samozřejmě nebude chybět i trocha jazzu, který je pro dokský klub typický. Kapela vystoupí ve složení Jana Šímová - zpěv, Pavel Sedliský - kontrabas a Jan Rudolf – kytara.

Hasičský ples, Stráž pod Ralskem.Hasičský ples, Stráž pod Ralskem.Zdroj: archiv

Pivovarský masopust, Pivovar Kocour Varnsdorf.Pivovarský masopust, Pivovar Kocour Varnsdorf.Zdroj: archiv

Výstava Fischel - lesk a bída je první výstavní akcí Vlastivědného muzea a galerie v sezóně 2024 a jejím tématem je existence mimoňské továrny na ohýbaný nábytek.Výstava Fischel - lesk a bída je první výstavní akcí Vlastivědného muzea a galerie v sezóně 2024 a jejím tématem je existence mimoňské továrny na ohýbaný nábytek.Zdroj: archiv

Interaktivní výstava v Mimoni.Interaktivní výstava v Mimoni.Zdroj: archiv

JABLONECKO

Skupina Jamaron vyjela na Generace Tour vol. 2.Skupina Jamaron.Zdroj: Jamaron/Jan Nožička

Salon X
Kdy: pátek 16. února v 17.00
Kde: Městská galerie Vlastimila Rady, Železný Brod

Proč přijít: Jubilejní 10. ročník výstavy Salon pořádá Občanská beseda, z. s. a IKS Železný Brod a začíná pátečním slavnostním zahájením. Stejně jako předchozí ročníky projektu, představí i ten letošní kreativitu v mnoha výtvarných technikách, v použitých materiálech i zvolených tématech. Výstava typu Salon záměrně stírá rozdíly mezi amatéry a profesionály – proto jsou k účasti zváni jak školení umělci, tak laičtí autoři. Vystavovat mohou také zájemci, kteří v Železném Brodě trvale nežijí, ale mají k němu úzký vztah.

Jamaron – 10 let tour a host: Meredith Hunter
Kdy: pátek 16. února ve 20.00
Kde: Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou
Za kolik: 350 korun

Proč přijít: Jamaron je česká rocková kapela v čele s charismatickou frontwoman Marií Dostálovou, jejíž výrazný hlas obklopený hutným zvukem elektrických kytar a nekompromisních bicích je dominantou této mladé pětice. Kapela si zakládá na srozumitelných a smysluplných českých textech, se kterými se řada posluchačů snadno ztotožní. Další devizou jsou silné chytlavé refrény a mladistvá energie, která se na posluchače valí z pódia při každém jejich koncertě. Nejen z tohoto důvodu jsou řazeni mezi nejzajímavější mladé rockové kapely současnosti. To dokazuje i jejich vítězství v Anketě Žebřík, ve které získali cenu Objev Roku 2020. Na YouTube mají několik miliónů přehrání jejich songů. Řadí se tak mezi stovku nejposlouchanějších skupin v zemi. Jako host hlavní kapely se představí liberecká skupina Meredith Hunter, která vznikla v roce 2012 a od nu-metalových začátků se posunula až k dnešnímu newrockovému soundu. Tvorba kapely je od samého počátku ovlivněna kapelami jako Linkin Park, Limp Bizkit nebo P.O.D.

Bižuterní kurz
Kdy: sobota 17. února v 10.00
Kde: Muzeum skla a bižuterie, Jablonec nad Nisou

Proč přijít: V polovině února se můžete těšit na první letošní bižuterní kurz pro dospělé. A protože se kurz koná v týdnu, kdy někteří z vás možná slaví svátek zamilovaných – svatý Valentýn, tradiční lektorka Věra Černá vás provede výrobou valentýnského šperku šitého ze srdíček a korálků. Na kurz je nutné se předem objednat a přihlásit, buďto na e-mailu: pedagog@msb-jablonec.cz nebo na telefonních číslech: 483 369 021, 778 702 892. Akce se koná za podpory Ministerstva kultury ČR, Libereckého kraje, statutárního města Jablonec nad Nisou a Nadace Preciosa.

Rozálie
Kdy: sobota 17. února ve 20.00
Kde: klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou
Za kolik: 330 korun

Proč přijít: Koncertní one woman show charismatické zpěvačky, akordeonistky, herečky a tanečnice, jež kombinuje nezaměnitelný syrový projev s úsměvnou slovní ironií a originálními texty. Rozálie má na svém kontě debutové album Korzetiér a s ním i nominaci na prestižní hudební Cenu Anděl. Hudebně kombinuje dryáčnický šanson s cynickou romantikou. Svým uhrančivým půvabem a přesvědčivostí si získává stále širší okruh z počátku spíše klubových a divadelních příznivců. Úspěšně se pravidelně představuje v pražském klubu La Fabrika, který se jí stal téměř domácí scénou. Každý koncert Rozálie je unikátním zážitkem, jelikož zpěvačka a skvělá vypravěčka průvodním slovem předává divákům své „kousavé“ životní příběhy. V čistě autorských písních potom Rozálie nachází silnou odezvu napříč spektrem publika. Písně Rozálie rezonují v dnešním vyumělkovaném světě tolik vyhledávanou upřímností a realitou života.

Dášeňka čili život štěněte
Kdy: neděle 18. února v 15.00
Kde: Městské divadlo, Jablonec nad Nisou
Za kolik: 150 korun

Proč přijít: Známý příběh Karla Čapka o startu do života jednoho štěňátka je určen především pro děti, mají ho ovšem velmi rádi i dospělí, ostatně je spjat s dětstvím každého z nás.

Historické motoráčky na Zubačce.Historické motoráčky na Zubačce.Zdroj: archiv

Videodiskotéka, Huť Marie, Josefův Důl.Videodiskotéka, Huť Marie, Josefův Důl.Zdroj: archiv

Tradiční rychnovský masopust, Rychnov u Jablonce.Tradiční rychnovský masopust, Rychnov u Jablonce.Zdroj: archiv

Sportovní ples, Tanvald.Sportovní ples, Tanvald.Zdroj: archiv

Sjezd pašeráků s pochodněmi, Rokytnice nad Jizerou.Sjezd pašeráků s pochodněmi, Rokytnice nad Jizerou.Zdroj: archiv

Valentýnská párty, Refresh Club Turnov.Valentýnská párty, Refresh Club Turnov.Zdroj: archiv

Představení Čertův švagr, Zásada.Představení Čertův švagr, Zásada.Zdroj: archiv

Masopust, Rovensko pod Troskami.Masopust, Rovensko pod Troskami.Zdroj: archiv

Koncert v Kině Jas Tanvald.Koncert v Kině Jas Tanvald.Zdroj: archiv

Hasičský ples, Zlatá Olešnice.Hasičský ples, Zlatá Olešnice.Zdroj: archiv

Hasičská bál, Chuchelna.Hasičská bál, Chuchelna.Zdroj: archiv

Hasičská pobava a dětský karneval, Haratice.Hasičská pobava a dětský karneval, Haratice.Zdroj: archiv

Divadelní představení Ztížená možnost soustředění, Josefův Důl.Divadelní představení Ztížená možnost soustředění, Josefův Důl.Zdroj: archiv

Dětský karneval, Josefův Důl (Jablonecko).Dětský karneval, Josefův Důl (Jablonecko).Zdroj: archiv

Antivalentine party, Kinoklub Smržovka.Antivalentine party, Kinoklub Smržovka.Zdroj: archiv

Zábavné odpoledne pro děti, Maršovice.Zábavné odpoledne pro děti, Maršovice.Zdroj: archiv

Maškarní karneval, Klub Woko Jablonec nad Nisou.Maškarní karneval, Klub Woko Jablonec nad Nisou.Zdroj: archiv

Divadelní festival Žlutomodrý kocour, Kulturní centrum Turnov.Divadelní festival Žlutomodrý kocour, Kulturní centrum Turnov.Zdroj: archiv