Na mysli máme předvolební singl „Pozdravy z Liberce“, snad i díky kterému se liberecká radnice poprvé obešla bez vládnoucí ODS, která se zde netěší zrovna dobré reputaci.

K sólové desce sice tehdy byla cesta ještě dlouhá, nicméně čas nakonec nahrál těm, kteří v ni doufali.

Na zatím bezejmenném albu budou převládat vážná témata. Lipo sám k tomu řekl: „Dlouhou dobu bojuju s pochybnostmi ohledně smyslu mé práce a hlavně toho, co hip hop tady představuje. To je určitá osa, kolem které se točí to, co dělám. To je ale jen jedna tvář. Vím totiž, že tady je dost zásadních témat a problémů, o kterých je třeba promluvit. Je třeba je vzít ze země, oprášit je a strčit lidem před oči, protože když to neudělám já, tak možná nikdo. Chci tu vrátit hip hopu jeho emancipační, kritický potenciál. Nikdo ode mě nic nečeká a tak nemám co ztratit.“

Autor skladeb jako „Jeden z mnoha“ či „Vlci a lvi“ slibuje větší otevřenost a angažovanost v textech, na beatech pak vedle Kennyho Rougha a Paulieho chce dát prostor také neznámým jménům včetně muzikantů z jiných žánrů.

Album by mělo podle Lipa vyjít ještě letos na jaře. „Na mnoho věcí, co jsem dřív vypustil, se dnes dívám kriticky, ale není se zač stydět. Akorát jsem o něco zestárnul,“ dodal protagonista hlásící se ke svým kořenům.