Přestože básník před mikrofonem Lipo vydal druhou sólovou desku O duši již v květnu, nechal svým příznivcům prostor, aby si písně naposlouchali a porozuměli jim, a pokřtí ji tedy až tento pátek 3. října v libereckém Golf baru. Začátek plánuje na 21. hodinu.

„Chtěl jsem dát fanouškům prostor, ať si k desce najedou cestu, nebo ona k nim. Jsou na ní osobnější témata. Ty se dýl naposlouchávají," vysvětlil Jonáš Červinka, známější pod pseudonymem Lipo.

Všechno má svůj čas

Součástí slavnostního polití alba bude i premiéra videoklipu písně Všechno má svůj čas. „V písni se mnou hostuje Kühnův dětský sbor. Točili jsme ho celý netradičně na 16mm film. Mám z něho dobrej pocit, tak jsem zvědavý na reakce," těší se liberecký raper.

Videoklipy už mají dva singly Město co spí a Kruhy. Úplně první vlaštovkou Město co spí Lipo hodně překvapil. Hostuje na něm mladá operní mezzosopranistka Ester Pavlů. Song začíná syrově pouze linkou akordeonu, postupně se přidávají další nástroje. Dále graduje Drum and Bass rytmy a vyvrcholí operním zpěvem.

„První singl je po hudební stránce netradiční záležitost a našel si jak své obdivovatele, tak odpůrce. Ale to se dalo čekat. Druhý singl Kruhy slovu singl už dostál víc. Hrála ho rádia a hodně je vidět i v televizi," řekl Lipo.

Atmo i hostující dámy

Na koncertě nebudou chybět zajímaví hosté: formace ATMO Music, již zmiňovaná mezzosopranistka Ester Pavlů, violoncellista Terezie Kovalová nebo zpěvačka Yanna kterou fanoušci znají ze singlu Kruhy a řada dalších.

Dorazí také Kühnův dětský sbor z avizované písně Všechno má svůj čas.

Lipo na druhé desce O duši hodně experimentoval s žánry. Ani po čase ale svého vývoje nelituje. „Hudbu vnímám jako umělecký způsob vyjádření a umělec se musí snažit posouvat i za cenu toho, že riskuje ztrátu fanoušků. Navíc ti, co mě sledují dýl, vědí, že ty věci nevznikly samoúčelně," dodává rapující básník.

Vstupné na Lipův křest v Golfu stojí v předprodeji 120 Kč, na místě pak 190 Kč.