Ve snímku režisérky Alice Nellis se v hlavních rolích představí Karel Roden, Miloslav König, Natálie Drabiscáková a Iva Bittová.

Překladatelka Julia, kterou ztvárňuje herečka Iva Bittová, je žena, která má zdánlivě úplně všechno. Pohledného, movitého manžela, prospívající a dospívající dceru, nenáročnou práci, která dělá ne pro peníze, ale buď pro radost, a nebo prostě jen pro pocit, že pracuje, a nyní dokonce i nový, vysněný dům.

Julie v sobě ale nosí tajemství, které se v tomto jejím idylickém životě pomalu mění v časovanou bombu. Někdy však dobře časovaná bomba může svým výbuchem a pročištěním terénu přinést ten největší užitek, a naopak idylický život může být tím největším neštěstím, které člověka postihne, aniž by si toho vůbec stačil povšimnout.

Když ráno Julie náhodně zaslechne zprávu o smrti své oblíbené zpěvačky Niny Simone, a vzpomene si na dobu, kdy byla mladá a vše bylo o mnoho jednodušší, zcela iracionálně se rozhodne koupit si piano. Tato nesmyslná mise, která ji odvede od bezpečné denní rutiny, se stane jakousi novodobou odysseou, ve které se Julii i celé její rodině změní od základu celý život.

Iva Bittová, zpěvačka, houslistka a herečka patří k nejvýraznějším osobnostem české hudební scény. Vystudovala hudebně dramatický obor na konzervatoři v Brně. Od roku 1978 byla členkou Divadla Na provázku, kde na sebe upozornila rolí Eržiky ve hře Balada pro banditu. Patří k mezinárodně nejuznávanějším českým kulturním osobnostem posledních dvaceti let.