Liberečtí Mjölk architekti na sebe veřejně výrazně upozornili v létě loňského roku, kdy na liberecké přehradě postavili veřejnou saunu, kterou přestože ji věnovali městu, museli nakonec strnout. Zadáním mezinárodní architektonické soutěže byl návrh samostatně stojícího apartmánu na střeše budovy koncertní síně Queen Elizabeth Hall v centru Londýna.

Apartmán podle vítězného návrhu se začne stavět v průběhu tohoto roku a v roce 2012 bude patřit mezi atrakce XXX. letních olympijských her v Londýně. V apartmánu se budou moci ubytovat dva hosté a strávit tak noc v unikátním architektonickém díle s úchvatným výhledem na centrum Londýna.

Pořadatel soutěže, britská společnost Living Architecture, realizuje a provozuje hotely podle návrhů světově známých architektů, jako jsou Peter Zumthor či MVRDM. Mjölk architekti tak byli jen krůček od možnosti zařadit se do výjimečné společnosti. Jejich návrh ale nakonec realizován nebude, odborná porota jej ocenila peněžitou odměnou a zařadila na 2.-5. místo.

Exponovaný charakter místa předurčil návrh domu, který využívá vizuálního kontaktu budoucích návštěvníků domu s městem a jeho obyvateli. Cílem návrhu je předdefinovat expozici obyvatel hotelového pokoje, aniž bychom hrubě narušovali jejich nejintimnější soukromí. Náhradou za odhalení vlastního soukromí městu získává návštěvník šanci stát se hercem na mimořádném jevišti, protagonistou hry ovlivňující náhodné kolemjdoucí i zaryté diváky svým výstupem na pódiu hotelového pokoje.

Celý apartmán je ve svém návrhu od podlahy až ke stropu prosklený a otevírá úžasný panoramatický výhled nejen na londýnská nábřeží Temže.
Soukromé prostory si mohou obyvatelé hotelového pokoje vytvořit pomocí jednoduchého mechanismu s textilní roletou, kterou lze se vytáhnou směrem od podlahy. Pokud s tím návštěvník předem souhlasí, je ve veřejných částech domu snímán jeho pohyb a zvuky. Ty pak slouží jako podklad pro večerní animace na podkladní interiérové LED zdi.