Předchozí
1 z 3
Další

LIBERECKO

Muzejní noc pod Ještědem
Kdy: pátek 17. května v 18.00
Kde: Liberec (viz program)

Proč přijít: Tradičně rok co rok se v květnu otevírají muzea ve večerních hodinách, aby přivítala návštěvníky za snížené vstupné či zcela zdarma a provedla je nejen místy, kam je možné zavítat kdykoli, ale mnohdy i místy, kam se návštěvník běžně nedostane a povede se mu to právě jen a pouze při této příležitosti. Kromě toho mají instituce připraven i zajímavý doprovodný program. V Oblastní galerii Liberec – Lázně vás čekají výtvarné dílny, workshopy, komentované prohlídky i hudební produkce. V průběhu celé akce se dostanete na zahradu, budete mít možnost zhlédnout probíhající výstavy a stálé expozice a užít si dobré jídlo a kvalitní víno. Také v Severočeském muzeu vás čekají komentované prohlídky, samoobslužná výtvarná dílna či představení nového vizuálního stylu a značky MUZA. Technické muzeum láká nejen na expozice v muzeu, ale i speciální jízdy historickou tramvají. V Rodném domě Ferdinanda Porscheho ve Vratislavicích se návštěvníci mohou seznámit s impozantním životním dílem slavného automobilového konstruktéra a průkopníka elektromobility. V průběhu celého večera budou probíhat komentované prohlídky věnované životu a dílu Ferdinanda Porscheho, inženýrskému umění a tradici technického vývoje v ČR. Ke zhlédnutí bude tematická výstava ”Ve znamení elektromobility“. Připravena bude venkovní výstava elektro vozů Škoda Enyaq s doprovodným programem týkajícím se elektromobility. Kavárna v Rodném domě nabídne chutné občerstvení a degustaci vín z Vinařství U Českého Ráje z Mnichova Hradiště. Podrobný program najdete na www.visitliberec.cz.

Studánka 2024
Kdy: pátek 17. a sobota 18. května
Kde: Autokemp, Liberec
Za kolik: 999 korun

Proč přijít: Pořadatelé pro vás v libereckém autokempu připravili již 4.ročník rockového festivalu, kde není nouze o skvělé kapely, zajímavý doprovodný program, rockovou afterpárty a samozřejmě o dobré pití a jídlo. Nenechte si ujít kapely Walda gand, Krucipusk, Vypsaná Fixa, Protheus nebo Aleše Brichtu.

Zahájení letní sezóny
Kdy: pátek 17. května v 15.00
Kde: Lesní koupaliště, Liberec

Proč přijít: Společným skokem přijďte zahájit letní koupací sezónu pro rok 2024. K dispozici bude otevřené výčepní okénko stánku Pivolimo a poprvé jste také zváni k jedinečnému zážitku, a to k tanci na hrázi za doprovodu živé hudby.

Ornament — Lidové umění Podještědí v tvorbě Josefa Technika
Kdy: pátek 17. května v 18.00
Kde: Podještědské muzeum, Český Dub

Proč přijít: Až do 31. srpna bude v českodubském muzeu probíhat výstava užívaných ornamentů v lidovém umění. Ornament v lidovém umění překračuje hranice technik, forem i historických epoch. Výstava představuje jeho rozmanité podoby a funkce tak, jak jde ve svých kresbách zdokumentoval učitel a národopisec Josef Technik. Vernisáž výstavy hudebně doprovodí folklórní soubor Horačky.

Blue Burlesque Show
Kdy: pátek 17. května v 19.00
Kde: Club Warehouse, Liberec
Za kolik: od 490 korun

Proč přijít: Po úspěšné březnové show se Blue Burlesque Show vrací do Liberce do oblíbeného Clubu Warehouse. Můžete se těšit na show plnou elegance, krásných kostýmů, umění a neuvěřitelných emoci, která se bude řídit heslem: Burlesque your life. Nezbedná koketní atmosféra Blue Burlesque Show vás bude držet na okraji vašich židlí od začátku až do konce show. Uvidíte nejlepší kabaretní a burleskní perfomery, přenesete se do třpytivého světa burlesky, která v poslední době zažívá neuvěřitelnou vlnu popularity. Tuhle show prostě musíte bezpodmínečně vidět.

Výstava motocyklů
Kdy: sobota 18. května (do 25. května)
Kde: NC Géčko, Liberec

Proč přijít: Nechte se okouzlit světem motorsportu a prestižními přestavbami, které jen tak někde neuvidíte. Čekají na vás chuťovky z motocyklového světa, které potěší každého fanouška. Celá výstava vyvrcholí 25. května velkou motoshow s názvem Krásky na cestách.

Den otevřených dveří Českého rozhlasu
Kdy: sobota 18. květen v 10.00
Kde: Český rozhlas Liberec

Proč přijít: Jste srdečně zváni na Den otevřených dveří Českého rozhlasu Liberec během nějž si prohlédnete místa, kde vzniká vysílání, poznáte rozhlasové moderátory, techniky, vedoucího programu, ředitele i další kolegy a vyzkoušíte si, jak se vysílá. Potěší vás živé vystoupení zpěvačky Ilony Csákové, skupiny Woko a pěveckého sboru Matylda a Tylda. Těšit se můžete na taneční vystoupení žáků ZUŠ Jablonec nad Nisou a ukázky umění členů libereckého klubu Vem Camará Capoeira.

Krajský den rodiny
Kdy: sobota 18. května v 15.00
Kde: nádvoří Liebigova paláce, Liberec

Proč přijít: Akci Krajský den rodiny na podporu rodin vlastních i náhradních pořádá Liberecký kraj za účelem oslavy Mezinárodního dne rodiny a poděkování náhradním rodičům, kteří pečují o děti, jež nemohou vyrůstat ve své biologické rodině. Návštěvníci se mohou těšit na hudební vystoupení kapely O´Band a divadelní představení Šel zahradník do zahrady Divadélka Koloběžka. Zájemci si mohou v průběhu akce vyzkoušet jednoduchý kvíz o pěstounství a zúčastnit se slosování o hodnotné ceny.

Koncert vážné hudby
Kdy: sobota 18. května v 18.00
Kde: Státní zámek Lemberk

Proč přijít: V podvečer svatodušních svátků se na zámku uskuteční koncert klasicistní hudby z děl otce a syna Leopolda a Wolfganga Amadea Mozartů. Účinkuje pěvecký sbor a komorní orchestr Regnis z Liberce a vstupné je dobrovolné.

Světový den včel
Kdy: neděle 19. května v 8.00
Kde: Botanická zahrada, Liberec

Proč přijít: Botanická zahrada Liberec pro vás připravila ve spolupráci s Českým svazem včelařů program ku příležitosti Světového dne včel. Pro návštěvníky je připraven program v podobě aktivit pro děti (včelí stezka), prodej včelích produktů, medonosných rostlin a včelařského vybavení. Kromě toho nebudou chybět divadelní představení, o která se postará Naivní divadlo Liberec (Tři přadleny a Jak chodil Kuba za Markytkou) a čeká vás i občerstvení, které bude tématicky medové. Podrobný program najdete na www.botanickaliberec.cz.

Pohádky pro Dášeňku
Kdy: neděle 19. května v 10.00
Kde: Palác Liebieg, Liberec

Proč přijít: Víte, jak to vypadá doma, když se narodí miminko? To má každá maminka moc práce, protože je tady plný koš dalšího prádla, které je potřeba vyprat, vymáchat, vyždímat, pověsit, usušit, sesbírat, vyžehlit, poskládat.., aby to bylo všechno čisté a připravené pro to malé miminko. A co všechno se takové miminko musí naučit. A když se narodí miminko psí, má zase moc práce psí maminka – i tohle miminko se toho musí moc učit. Ale je tu i Matka Příroda, která je dobrá učitelka a dobře a včas radí dětem i maminkám. Navíc – s pohádkami jde každé učení lépe.

Nisa Film Festival, Kino Varšava Liberec.Nisa Film Festival.Zdroj: archiv

Koncert Věry Martinové v DK Beseda Hrádek nad Nisou.Koncert Věry Martinové v DK Beseda Hrádek nad Nisou.Zdroj: archiv

Cestovatelská přednáška, Krajská vědecká knihovna Liberec.Cestovatelská přednáška, Krajská vědecká knihovna Liberec.Zdroj: archiv

Ukliďme Jizerky.Ukliďme Jizerky.Zdroj: archiv

Turistický pochod Loupežnickou pěšinou, Mníšek u Liberce.Turistický pochod Loupežnickou pěšinou, Mníšek u Liberce.Zdroj: archiv

Dětský den se zemědělstvím a včelařstvím, areál Agro Sychrov.Dětský den se zemědělstvím a včelařstvím, areál Agro Sychrov.Zdroj: archiv

Magic Relax, Liberec.Magic Relax, Liberec.Zdroj: archiv

Koncerty v Music Clubu Liberec.Koncerty v Music Clubu Liberec.Zdroj: archiv

S rodinou do Vesce.S rodinou do Vesce.Zdroj: archiv

Žehnání motorek, Jablonné v Podještědí.Žehnání motorek, Jablonné v Podještědí.Zdroj: archiv

Běh pro paměť národa, Areál Vesec Liberec.Běh pro paměť národa, Areál Vesec Liberec.Zdroj: archiv

Festival výšivky, Liberec.Festival výšivky, Liberec.Zdroj: archiv

Koncert v Severočeském muzeu v Liberci.Koncert v Severočeském muzeu v Liberci.Zdroj: archiv

Koncert v kostele sv. Bonifáce v Liberci - Hanychově.Koncert v kostele sv. Bonifáce v Liberci - Hanychově.Zdroj: archiv

Lidové sady Liberec, jaro 2024.Lidové sady Liberec, jaro 2024.Zdroj: archiv

ČESKOLIPSKO

Tyjátr na hradě
Kdy: pátek 17. května od 17.00 a sobota 18. května od 10.00
Kde: Vodní hrad Lipý, Česká Lípa
Za kolik: 100 korun v pátek, 200 korun v sobotu

Proč přijít: Divadelní klub mladých (Kulturní ŠUM z.s.) ve spolupráci s p.o. Kultura Česká Lípa vás srdečně zve na již třetí ročník festivalu mladého amatérského divadla zasazeného do malebných kulis Vodního hradu. I letos vás během téměř dvoudenního festivalu čeká rozličná představení mladých divadelníků, kteří si zaslouží vaši pozornost i podporu. Chybět nebude samozřejmě ani rozmanitá hudební produkce, představí se Škola rocku či Hluchá parta – formace Základní umělecké školy v České Lípě. Pro děti připraví doprovodný program DDM Libertin. Svá představení přijedou předvést soubory z Liberce, Prahy, Litoměřic, Loun i Mostu a čekají vás pohádky, muzikály i představení pro starší publikum. Kompletní program najdete na www.cl-kultura.cz, www.divadelniklubmladych.cz, ale také na facebooku Divadelního klubu mladých.

Za kvetoucí měsíčnicí
Kdy: sobota 18. května v 6.00
Kde: start a cíl u kina Hvězda, Kamenický Šenov

Proč přijít: Spolek Lunaria Kamenický Šenov pořádá již 24. ročník turistické a cykloturistické akce Za kvetoucí měsíčnicí. Je pro vás připraveno pět krásných turistických tras, podle jejichž názvu poznáte, kolik kilometrů se na nich nachodíte: Pohodová trojkya, Poznávací devítka, Rodinná sedmnáctka, Lokálková dvacetčtyřka (registrace na nádraží) a Jetřichovická padesátka. Kdo se chce spíše projet, zvolí cyklotrasy: Chřibskou čtyřicetdvojku nebo Tokáňskou šedesátku. Potřebné informace o programu a možnosti registrace najdete na www.zakvetoucimesicnici.cz.

Májové farmářské trhy
Kdy: sobota 18. května v 8.00
Kde: náměstí Dr. E. Beneše, Česká Lípa

Proč přijít: Na pěší zóně u Andy vypuknou májové trhy, které budou plné květin, sadby, zeleniny a bylinek. Chybět nebudou ani tradiční produkty, na které jste na trzích zvyklí – od masných výrobků, přes sýry až po med a marmelády. A samozřejmě vás čeká i výběr řemeslných stánků.

Den otevřených lesů
Kdy: sobota 18. května v 9.00
Kde: lesopark u jezera, Doksy

Proč přijít: Městské lesy Doksy, s. r. o. a Sdružení vlastníků obecních, soukromých a církevních lesů v ČR vás srdečně zvou na již 2. ročník Dne otevřených lesů. Program v Lesoparku u Máchova jezera nabídne příležitost nahlédnout do problematiky práce lesníků a do života lesních ekosystémů. Prostřednictvím návštěvy jednotlivých stanovišť se dozvíte zejména proč a jakým způsobem lesníci těží dřevo, zda a k čemu vůbec dřevo potřebujeme, co obnáší práce lesníka či dřevorubce, jaká jsou rizika při práci v lese, jaké krajinné prvky lesníci chrání, jaké chráněné lokality se v dokeských lesích nachází, kterými zásadami se lesníci řídí při tzv. přírodě blízkém hospodaření v lesích, čím a proč se v lese měří dříví, co vše se dá ze dřeva vyrobit, proč hospodařit také s lesní zvěří, proč je nutné některé živočichy redukovat a některé chránit, jak se v lese bavit. Během celého dne stálých expozic na stanovištích můžete pokládat své dotazy právě zástupcům Městských lesů Doksy, ale také přítomným lesním pedagogům. Den otevřených lesů bude doplněn o program pro děti, stejně jako o další zajímavosti například z oblasti tradiční lesnické a lovecké kultury. Program je vhodný pro širokou veřejnost, a to od jednotlivců po rodiny s dětmi.

Sosnová Classic 2024
Kdy: sobota 18. května od 9.00 a neděle 19. května od 8.00
Kde: Autodrom Sosnová
Za kolik: od 100 korun

Proč přijít: Letošní svátek historických automobilů, sidecarů a motocyklů Sosnová Classic, který se koná už 18. a 19. května, láká na řadu raritních strojů a slavná jména za jejich volanty. K lákadlům patří krásné historické unikáty značek Bugatti, Maserati. Talbot Lago, Mercedes-Benz, Walter, Tatra a další. K velkým jménům startujícím v Sosnové se letos přidají Oliver a jeho otec Petter Solbergovi za volanty závodních speciálů Škoda, chybět nebude ani další soutěžní legenda spjata se značkami Lancia a Fiat, Markku Alén. Součástí akce budou také jízdy více než 70 historických motocyklů Jawa, ČZ, Norton, Harley-Davidson, Rudge-Whitworth, Suzuki, Yamaha a dalších a divákům se během atraktivních rozjížděk představí i 20 posádek sidecarů. V sekci statických výstav se návštěvníci mohou těšit na velkou expozici závodních a soutěžních vozů Tatra, tématickou výstavu aut z historie značky Mercedes-Benz, prezentaci off-roadů včetně speciálů z historie Rallye Dakar a také historických motocyklů.

Botanická exkurze v ptačím parku Mnišské louky
Kdy: sobota 18. května v 10.00
Kde: sraz u vstupu do ptačího parku Mnišské louky, Česká Lípa
Za kolik: zdarma

Proč přijít: V sobotu 18. května pořádá Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě a Ekoporadna Orsej ve spolupráci se Severočeskou pobočkou České botanické společnosti a Českou společností ornitologickou (ČSO) botanickou exkurzi do ptačího parku Mnišské louky. Ptačí park Mnišské louky je prostor, kde cíleným managementem ČSO dochází k obnově a udržování mokřadních biotopů, které po celém světě patří spolu s korálovými útesy mezi nejohroženější. Kromě cílené likvidace a vysoušení je příčinou jejich mizení postupné zarůstání a zánik v důsledku přirozených procesů. Území mezi Šporkou a Ploučnicí v těsné blízkosti České Lípy je územím, které si vybrala ČSO, aby zde mokřady obnovila a udržela především pro ptactvo. Kromě toho jde o lokalitu evropského významu z hlediska výskytu např. kuňky ohnivé nebo vydry říční. Exkurzi povede Pavel Zdvořák ze Severočeské pobočky České botanické společnosti. Management a činnost ČSO představí správce ptačího parku ornitolog Josef Rutterle. Sraz je v 10:00 u vchodu do ptačího parku (ve východní části u odpočinkového místa), exkurze je zdarma.

Festival pohádek
Kdy: sobota 18. a neděle 19. května
Kde: Zámek Horní Libchava
Za kolik: 250 - 600 korun

Proč přijít: Nenechte si ujít dvoudenní festival plný slavných pohádkových hrdinu, které vaše děti milují. Celým nabitým programem vás provede herec a moderátor Petr Vacek a v neděli festival navštíví Andrea Černá – slavná Princezna ze mlejna. Chybět nebude přehlídka divadel a kapel, klaunů a kouzelníků. Samozřejmostí budou animační programy pro děti, workshopy, šermířská vystoupení, dílny, ohňostroj, pohádkové prohlídky zámku, focení s maskoty, malování na obličej, stezka odvahy, odpočinková a gastro zóna. Všechny potřebné informace a program najdete na facebooku zámku.

Otvírání Máchova jezera
Kdy: sobota 18. května ve 13.00
Kde: hlavní pláž, Doksy

Proč přijít: Nenechte si ujít tradični zahájení letní turistické sezony, které v Doksech pořádají vždy kolem poloviny května těsně před plným vypuknutím návštěvnické sezóny. Na pódiu i kolem něj se chystá bohatý kulturní program: vystoupí děti z mateřských školek, tanečníci z Enliven Centre, na velkém pódiu zahrají kapely Tcheichan, Sabina Křováková, Fate Magazine a Olympic revival (oficiální revival zaštítěný Petrem Jandou). Připraven bude také doprovodný program pro děti, skákací, nafukovací, vodní, točící a houpací atrakce a nebude chybět spousta dobrého občerstvení.

Večerní prohlídka
Kdy: sobota 18. května v 18.00
Kde: Státní zámek Zákupy

Proč přijít: Zámek Zákupy vás zve na večerní prohlídku okruhu "Zámek za Františka Josefa I.“, na kterou vás doprovodí korunní princ Rudolf a jeho manželka korunní princezna Štěpánky v krásných dobových kostýmech. Této speciální prohlídky se lze zúčastnit pouze s předem zakoupenou online vstupenkou.

Přízeň
Kdy: sobota 18. května ve 20.00
Kde: klub Píchlá nota, Doksy

Proč přijít: Kapela Přízeň se zaměřuje na styl folkové a country hudby. Skupina vznikla v roce 2017 a z původní začínající sestavy zbyl už pouze kytarista Honza Sladký. Kapela tak působí od roku 2022 v novém a zatím stálém obsazení. Zahrála si na festivalech jako je Jizerská Nota, Country na Vysoké, Uhelňácký Mlž, Country Sešlost, Křižanský mejdan, Víla Nisa a na mnoha dalších. Loni kapela vystoupila na vydařeném společném recitálu v Experimentálním studiu Liberec s kapelou Klekni. Ohlášeny jsou na tento večer písně Boba Dylana, George Harrisona, Simona & Garfunkela, ale i krásné české covery J. Lenka, Nezmarů, Zuzany Navarové i Vladimíra Mišíka.

Přemysl Otakar II. král, rytíř, zakladatel na Bezdězu
Kdy: probíhá do 28. října
Kde: Státní hrad Bezděz

Proč přijít: Po celou hradební sezónu je pro vás připravena unikátní výstava na královském hradě Bezděz, konkrétně na II. nádvoří v Templářském paláci. K výstavě byla vydán katalog a bedekr Města Otakarova. Uvidíte zde i kopie pohřebních insignií Přemysla Otakara II. jablko, žezlo a královskou korunu. Vystavena bude i kopie Otakarova meče z Vídně. Prvních 15 panelů představuje život Přemysla Otakara II. od narození až po smrt na Moravském poli a složitou "posmrtnou" cestu. Zbylé panely se věnují především zakladatelské činnosti Přemysla Otakara II., jakožto "Otce měst".

Cvikovské žehnání motorek.Cvikovské žehnání motorek.Zdroj: archiv

Muzejní noc, Městské muzeum Mimoň.Muzejní noc, Městské muzeum Mimoň.Zdroj: archiv

Koncert v Kamenickém Šenově.Koncert v Kamenickém Šenově.Zdroj: archiv

Zámek Vartenberk Stráž pod Ralskem.Zámek Vartenberk Stráž pod Ralskem.Zdroj: archiv

One-man show Lukáše Pavláska, KD Stráž pod Ralskem.One-man show Lukáše Pavláska, KD Stráž pod Ralskem.Zdroj: archiv

Tvoříme duší, Státní zámek Zákupy.Tvoříme duší, Státní zámek Zákupy.Zdroj: archiv

Charitativní běh proti rakovině, ZŠ Okna.Charitativní běh proti rakovině, ZŠ Okna.Zdroj: archiv

Den rodiny, Klubový dům Dubá.Den rodiny, Klubový dům Dubá.Zdroj: archiv

Nepomucká pouť, Polevsko.Nepomucká pouť, Polevsko.Zdroj: archiv

Koncert v Polevsku.Koncert v Polevsku.Zdroj: archiv

JABLONECKO

Muzejní noc pod Ještědem
Kdy: pátek 17. května v 18.00
Kde: Jablonec nad Nisou (viz program)

Proč přijít: Tradičně rok co rok se v květnu otevírají muzea ve večerních hodinách, aby přivítala návštěvníky za snížené vstupné či zcela zdarma a provedla je nejen místy, kam je možné zavítat kdykoli, ale mnohdy i místy, kam se návštěvník běžně nedostane a povede se mu to právě jen a pouze při této příležitosti. Kromě toho mají instituce připraven i zajímavý doprovodný program. Ne jinak tomu bude i v Jablonci. V Muzeu skla a bižuterie se slaví 120 let od vzniku a v 18 hodin zde odhalí výtvarné dílo Terezy Šváchové na Pelantově schodišti. Nebude chybět noční prohlídka muzea, tvůrčí dílna pro rodiny s dětmi, kde si vyrobíte duhový náhrdelník. V 19 a 21 hodin se těšte na loutkové představení Pohádky z lesa, divadelního studia Damúza. Nová radnice pro vás má na programu výstupy na radniční věž s průvodcem. Dům Jany a Josefa Scheybalových si připravil tvůrčí dílnu s vtipným názvem: Pokud nejsi poseroutka, čeká tě tu u nás loutka. Městská galerie MY chystá, kromě prohlídek výstavy Jiřího Dostála, také výtvarnou dílnu ”Nakresli si svoje oči“ inspirovanou kresbami ptáků malíře Jiřího Dostála. Všechna místa a jejich program najdete pohromadě na www.visitliberec.eu, i na webech a facebooku jednotlivých institucí.

Vaněčkova ulice a Jiráskovo nábřeží
Kdy: pátek 17. května v 17.00
Kde: Městská galerie Vlastimila Rady, Železný Brod

Proč přijít: Výstava obrázků z historie městských čtvrtí, je volným pokračováním výstavy Brodec, která byla v galerii uvedena v roce 2021. Výstava, která bude probíhat do 22. června, vás provede historií a životem v další části Železného Brodu.

Znouzectnost
Kdy: pátek 17. května ve 20.00
Kde: Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou
Za kolik: 300 korun

Proč přijít: Kultovní multižánrová česká kapela míří do oblíbeného jabloneckého klubu. Svérázný mix punku, undergroundu, místy i folku a šansonu z Plzně.

Horním Pojizeřím – Železnobrodskem
Kdy: sobota 18. května v 9.00
Kde: Malé náměstí, Železný Brod

Proč přijít: Jste zváni na 17. ročník turisticko - orientační rallye motocyklových a automobilových veteránů starších 30 let v okolí řeky Jizery a Železného Brodu.

Prolínání - Sen o Jizerských horách aneb Smržovský jarmark
Kdy: sobota 18. května v 9.00
Kde: Parkhotel, Smržovka

Proč přijít: Během tradiční akce vás čeká opravdu bohatý program, který si nenechte ujít. Nebude chybět sokolník, jízda na koních, bosá stezka, orientační běh v lesoparku, ukázka výcviku psů, divadelní představení, ukázky řemesel a samozřejmě výborná kuchyně. Program a časový harmonogram najdete na www.smrzovka.cz.

BrodMarket
Kdy: neděle 19. května od 10.00 do 19.00
Kde: Muzeum Běliště, Železný Brod
Za kolik: vstupné dobrovolné

Proč přijít: Tradiční rodinný veletrh na podporu nadace Úsměv nejen pro Kryštofa. V programu rukodělné stánky, zábavná zónu pro děti (dřevěný kolotoč, dílničky, živá zvířátka, kolo štěstí, bagříky…), dražba dortů, tombola, bohatý kulturní program (pohádka 10.00, Kapelníci 15.00, LTK 16.00, MamBa 17.00, Waldovy Matušky 18.00) s hercem Karlem Zimou a jeho hosty. Vstupné dobrovolné! Celý výtěžek z akce poputuje na nadaci Úsměv nejen pro Kryštofa.

Transformers show!
Kdy: neděle 19. dubna v 10.00
Kde: Eurocentrum, Jablonec nad Nisou
Za kolik: 297/360 korun

Proč přijít: Interaktivní show gigantických robotů jako z filmového plátna míří za vámi. Jediné turné v České republice, které když propásnete, bude nenávratně pryč. Realističtí roboti Transformers ovládnou Eurocentrum. Měří neuvěřitelných 2,9 metru, mluví a při show střílí z obřího kouřového kanonu. V této show děti nejsou jen dav ve tmě, ale jsou přímou součástí dění na pódiu. Plní pohybové úkoly, „aktivují“ Energon a pomáhají dobru zvítězit nad zlem. Po velkolepé podívané na pódiu bude následovat individuální setkání, kdy všichni tři roboti přijdou mezi děti a s každým se osobně pozdraví a vyfotí.

7. narozeniny Central Jablonec.7. narozeniny Central Jablonec.Zdroj: archiv

Dětský den v Jirkově u Železného Brodu.Dětský den v Jirkově u Železného Brodu.Zdroj: archiv

Poslední víkend v Kinoklubu Smržovka.Poslední víkend v Kinoklubu Smržovka.Zdroj: archiv

Pohádková les, Rovensko pod Troskami.Pohádková les, Rovensko pod Troskami.Zdroj: archiv

I. salón Josefa Jíry 95, galerie Malá Skála.I. salón Josefa Jíry 95, galerie Malá Skála.Zdroj: archiv

Jízda parních vlaků Turnov - Rovensko pod Troskami.Jízda parních vlaků Turnov - Rovensko pod Troskami.Zdroj: archiv

Krajská soutěž ve vyprošťování u dopravních nehod, Turnov.Krajská soutěž ve vyprošťování u dopravních nehod, Turnov.Zdroj: archiv

Diskotéka v Bratříkově (Pěnčín).Diskotéka v Bratříkově (Pěnčín).Zdroj: archiv