V hlavních rolích se návštěvníkům kina představí Jaroslav Plesl, Eva Vrbková, Martin Trnavský, Jaromír Hanzlík, Marta Vančurová a další.

Příběh se odehrává v malé jihomoravské vesnici Mouřínov, v níž končí silnice. Obyvatelé touží stát se obcí „průjezdní“, a protože je mezi nimi přeborník ve vábení jelenů, vynaloží velké úsilí, aby se v obci konalo mistrovství Evropy v této ojedinělé, avšak zajímavé disciplíně. Obec žije přípravami, ale nejen jimi.

Souběžně s nimi se rozvíjejí zřejmé i nevyslovené vztahy obyvatel, a jak přípravy ovlivňují jejich život, tak jejich vztahy ovlivňují průběh příprav. Ale jednoho dne mistrovství konečně vypukne… Jak dopadne, a zda budou mít obyvatelé skutečně obec „průjezdní“, to se diváci dozví až v samotném filmu.

Sám režisér tvrdí, že je snímek veselou komedií o velkých věcech v malém městě, o velké politice, velkých citech a velkém umění s prvotřídními herci i v epizodních rolích.

„Každý vábí každého na svoje cíle, na své ego, pro svoje potěšení; to vše uprostřed velkolepého Mistrovství Evropy ve vábení jelenů. Je jenom shoda náhod, že právě tenhle film bude uvozovat celostátní vábení, které začne hned vzápětí, a to předvolební kampaň do Parlamentu ČR. Osobně si myslím, že tenhle film je skvělou psychickou přípravou na ni,“ popsal Robert Sedláček.