Chang Su Kim hodlá také pod Ještěd přivést sponzory z řad korejských firem, které mají v tuzemsku své filiálky (Kia, Samsung, Hyundai). Dohodl se s vedením divadla, že se pokusí už v příští sezóně otevřít liberecké divadlo víc světu. Tak by se o této scéně mohli dozvědět víc diváci nejen v Jižní Koreji, ale také třeba v Americe, Kanadě či Japonsku.

„V Koreji, ale i Japonsku a Číně sílí zájem o evropskou kulturu. Kdyby tam hostoval dirigent nebo sólista z Liberce, lidé by slyšeli, jak se i známé dílo hraje v Čechách,“ vysvětlil Chang Su Kim, který žije už 11 let v Praze a do Liberce jej přivedl zájem o divadlo v menším městě. „Za hranicemi se o divadlech mimopražských mnoho neví, a přitom i tady se dělá kvalitní umění,“ řekl Chang Su Kim. „Viděl jsem pod Ještědem třeba Rigoletta, a líbil se mi víc než pražská inscenace,“ dodal.

„V Koreji se staví nová operní divadla, zatímco například v Německu se už některá ruší. Korejce fascinuje středoevropská klasika, která vznikala několik staletí. Proto tam teď vládne boom evropské hudby,“ připomněl šéf opery, dirigent Martin Doubravský.

Mezi projekty, které by rád Chang Su Kim uskutečnil, patří také hudební kurzy. Jak uvedl, je přesvědčený, že něco z jeho plánů se podaří už v příští sezóně. Hlavním cílem přitom pro něj zůstává propagovat liberecké divadlo za hranicemi. „Každé hostování některého z našich umělců je současně propagací divadla. Jsme proto rádi, že producent Kim nabídl divadlu tuto pomoc.“ podotkl ředitel divadla František Dáňa.