Zábava i poučení. Liberecké divadlo chce svým mladším návštěvníkům ukázat, že opera může být vtipná, romantická i moderní. Inscenace Opera? Opera! měla premiéru loni v červnu, ale protože je určena především školnímu publiku, širší veřejnost zatím neměla mnoho příležitostí ji vidět. To chce Šaldovo divadlo napravit v neděli 10. února, kdy ji má na programu v netradičním čase od 16 hodin.

Červený kříž. Aktivity dobrovolného spolku zdravotníků lákají stále častěji i děti.
Liberecký Červený kříž slaví jubileum novými kurzy

„Opera není stará, tlustá a chlupatá, ale může být i sexy,“ shrnula při premiéře režisérka Linda Keprtová hlavní myšlenku inscenace, která cílí na to nejméně tolerantní publikum vůbec, tedy na teenagery. Těm se tvůrci pokusili předestřít skutečně reprezentativní výběr árií z oper Mozarta, Pucciniho, Rossiniho, Bizeta, Smetany a Dvořáka, a samozřejmě v pojetí, které mladým divákům bude blízké.

Tvůrci si proto přivolali na pomoc odbornici na dětské publikum herečku, režisérku a textařku Markétu Sýkorovou z Naivního divadla. Ta napsala jednoduchý příběh o poněkud neotesaném vrátném, kterého se do tajů opery snaží vtáhnout postava Múzáka. Do hlavních rolí obsadili tvůrci herce Marka Sýkoru, který zde coby nerudný vrátný měl možnost plně využít svůj komediální potenciál, a Petra Jeništu odkazujícího bílou parukou na slavného Amadea.

Trosky.
Trosky budou lépe vidět. Postarají se o to lesáci