Včera večer se na zcela zaplněném náměstí Dr. Edvarda Beneše v Liberci vyhlásily výsledky už třetího ročníku ankety, kterou společně vyhlásil Liberecký deník a Divadlo F. X. Šaldy v Liberci. Letos pro své oblíbené umělce hlasovalo přes čtyři tisíce lidí.

Cena pro vítěze Liberecké Thálie.
Kdo získá Libereckou Thálii?

Celkem se jich už do ankety zapojilo přes 19 tisíc. Pěvkyně Livia Vénosová si pro cenu přišla už podruhé. Absolutně nejvíc hlasů ale letos získala baletka Maria Gornalova, původem z ruského Jekatěrinburgu. Ani jedna neskrývala dojetí. Ani pýchu, že jsou právě v libereckém angažmá. 

Liberecký balet získal velké renomé po celém světě, v jeho souboru najdete tanečníky z Velké Británie, Francie, Ruska, ale dokonce i Japonska a Austrálie. Ti ostatně předvedli své taneční umění v představení Posedlost baletem II, v němž se kromě klasického baletu objevily i ukázky z muzikálu. Úspěšné představení si vyžádalo několikaminutový aplaus.

Divadlo F.X. Šaldy
Startuje 3. ročník Liberecké Thálie

Na druhém místě, těsně za Tomášem Váhalou, skončil Václav Helšus, v opeře získala pomyslné stříbro Věra Poláchová.  

Thálie vstupuje do 4. ročníku

Loni si pro ceny přišli tanečník Jaroslav Kolář, který tak obhájil vítězství z prvního ročníku, v kategorii herců lidé poslali nejvíce hlasů Martinu Poláchovi.

Liberecká Thálie.
První Liberecká Thálie byla udělena. Cenu získali Jalovcová, Maléř a Kolář

V prvním ročníku zvítězil v herecké kategorii Michal Maléř a v opeře Kateřina Jalovcová. Kdo ji získá v příštím roce, o tom mohou diváci rozhodovat už se začátkem nové divadelní sezóny.