Komentovanou prohlídku výstavou Objevy, Mistrovská díla 19. století z Augsburgu připravil v Oblastní galerii Liberec na středu 15. července Jan Červinka.
Pro zájemce je připravena tatáž komentovaná prohlídka ještě na 12. srpna. Obě komentované prohlídky začínají shodně v 16.30 hodin.

Mistrovská díla 19. století z Augsburgu představuje další společný projekt Oblastní galerie v Liberci a Kunstsammlungen und Museen Augsburg. Návštěvníci mají možnost vidět v liberecké galerii díla, která se jen těžko ještě někdy pod Ještěd vrátí, protože oleje zapůjčilo muzeum z německého Augsburgu.

Výstava navazuje na obdobně koncipovanou výstavu Sehen ist alles / Meisterwerke des 19. Jahrhunderts aus Liberec, která představila v Augsburgu v roce 2007 mistrovská díla německého malířství 19. století ze sbírek naší galerie,“ uvedl již dříve ředitel Oblastní galerie Jan Randáček. „Nyní jsou na oplátku u nás k vidění vybraná díla ze sbírek Kunstsammlungen und Museen Augsburg, která ukazují vývoj německého malířství v průběhu 19. století,“ dodal.

Ve speciální letní nabídce Oblastní Galerie Liberec je také koncert hudebního tělesa Absolute Brass Quintet Liberec. Koncert je připraven na 23. července a začíná v 17.30 hodin. V případě příznivého počasí se bude konat na nádvoří Oblastní galerie v Liberci. V současnosti hraje Absolute Brass Quintet ve složení dvě trumpety, horna, trombon a tuba.

Repertoár souboru je průřezem hudebních stylů od raného baroka až po skladby 20. století, kdy vedle klasické hudby jsou zařazeny skladby jazzového, popového i rockového charakteru.