Oblastní galerie, Severočeské muzeum a IQPark v centru Babylon – místa na nichž bude akce probíhat, pro návštěvníky připravila netradiční tajuplný večer plný příběhů, hudby i tance a vědeckých pokusů. Brány za nočním dobrodružstvím budou otevřeny po celou noc zdarma.

Po setmění rozsviťte galerii!

Bohatý interaktivní program čeká na malé i velké návštěvníky v oblastní galerii. Chystá se výroba lampionů a světelných obrazů, kterými se po setmění galerie rozsvítí, a vlastnoručně vyrobené 3D brýle jistě zintenzivní milovníkům kina filmový zážitek.

Lákavá je i možnost vyslechnout si příběhy galerijních předmětů a dozvědět se něco víc o všedním životě galerie, jejímiž zákoutími přítomné provede ředitel Jan Randáček. V průběhu celého dne a noci budou k vidění nejen stálé expozice a současné krátkodobé výstavy, návštěvníkům se představí i současní umělci Liberecka. Poetiku večera dokreslí divadlo Mimotaurus se svou skladbou pro jednoho herce, housle, píšťalu a pár maňásků.

Volný vstup do galerie: 10:00 – 24:00

Vědecké show a po stopách pokladu

V IQParku se návštěvníci mohou těšit na několik pokusných show - elektrostatická science show s kouzelnými bublinami, ledová science show, při které se změní rajče na ping-pongový míček, nebo ohňová science show, při které dojde k odpalu rakety na Mars. V průběhu celé muzejní noci budou v IQ parku k vidění fyzikální i chemické experimenty, laboratoř nabídne možnost s pomocí mikroskopu prozkoumat vše zajímavé – plesnivým chlebem počínaje a žabím embryem konče. Pro všechny pátrače, „chytrolíny“ a detektivy je připravena zábavná hra „Hledání pokladu“. Na vítěze čeká sladká odměna.

Volný vstup do IQParku: 20:00 – 24:00

Pohled z věže do historie Liberecka

V Severočeském muzeu se budou moci návštěvníci přenést do doby Rudolfa II., kdy na Libereckém panství vládl rod Redernů. Atmosféru tohoto vpravdě zlatého věku přiblíží slovem, hudbou i tancem liberecká skupina Musica VIVA. Milovníci módy budou moci nahlédnout do starých módních časopisů a nechat se inspirovat přehlídkou starých svatebních šatů.

Již tradičně bude zpřístupněná věž muzea. Návštěvníci tak budou moci z výšky shlédnout na současný Liberec. Jeho bývalou podobu jim připomene výstava starých pohlednic Liberecka.

Volný vstup do Severočeského muzea: 19:00 – 24:00