1/3

LIBERECKO

WTF?! 2024
Kdy: pátek 3. a sobota 4. května
Kde: Malé divadlo, Liberec

Proč přijít: Jste srdečně zváni na dvoudenní festival současného divadla. Kompletní program najdete na webu divadla.

Pod maskou
Kdy: pátek 3. května v 18.00
Kde: HáeSko, Liberec

Proč přijít: Historicky první háesková filmová komedie je na světě a tvůrci se na ni chtějí podívat spolu s vámi – diváky, tak si to nenechte ujít.

Your music session
Kdy: pátek 3. května v 18.00
Kde: Knihkupectví a antikvariát Fryč, Liberec

Proč přijít: Eva Čermáková pořádá hudební workshop pro dospělé na téma dech a pohyb, souvislosti mezi tělesným prožíváním a hudebním vyjádřením. Program je obzvlášť vhodný pro učitele základních a mateřských škol, ale může se ho pochopitelně zúčastnit každý, kdo má zájem.

Otvírání studánek – Iuvestus, gaude!
Kdy: pátek 3. května v 19.00
Kde: Krajská vědecká knihovna, Liberec
Za kolik: vstup volný

Proč přijít: V čítárně denního tisku v 1. patře knihovny je pro vás připravena mimořádná hudební akce. Jste zváni na slavnostní premiéru nastudování kantáty Bohuslava Martinů v podání pěveckého sboru Iuventus, gaude! pod vedením sbor mistryně Anežky Šebové a za účasti sólisty Opery Národního divadla Jaroslavem Patočkou. Přednesu se ujal herec Justin Svoboda. Akce se koná ve spolupráci Základní umělecké školy Jablonec nad Nisou a Krajské vědecké knihovny v Liberci.

Memoriál Máry Dvorského
Kdy: sobota 4. května v 9.00
Kde: Pivovar Konrád, Liberec

Proč přijít: Oblíbené jarní cyklistické závody horských kol – to je jarní cena Pivovaru Konrád. Dopoledne proběhnout dětské závody, zajištěn je pro všechny účastníky i jejich doprovod i doprovodný program a občerstvení.

Motorkářská bohoslužba
Kdy: sobota 4. května v 10.00
Kde: kostel sv. Vavřince, Dlouhý Most

Proč přijít: Jste zváni na 12. ročník tradiční bohoslužby. Po skončení bohoslužby bude před kostelem požehnáno motorkářům a jejich strojům, aby se dobře a ve zdraví projezdili motorkářskou sezónou 2023.

Krajina pokaždé jinak
Kdy: sobota 4. květen v 15.00
Kde: Klášter Hejnice

Proč přijít: Severočeská sbírka je kolekce výtvarníků, kteří jsou svou prací spojeni se severními Čechami, ať už zde žijí, pracují nebo severním Čechám věnují svá díla. A právě díla těchto umělců prezentuje výstava krajinomaleb začínající 1. květnovou sobotu v prostorách hejnického kláštera. Slavnostní zahájení proběhne společně s komentovanou prohlídkou výstavy, kterou povede její kurátor – Roman Karpaš. Výstava bude dále k vidění denně od 9 do 18 hodin až do 23. června a to zcela zdarma.

Čarovná rybí kostička
Kdy: sobota 4. května v 10.00
Kde: Naivní divadlo, Liberec
Za kolik: 100 korun

Proč přijít: Jediná pohádka z pera slavného anglického romanopisce, Charlese Dickense, která patří do zlatého fondu moderních pohádek. Vychází z tradice literárního realismu, kterého byl Dickens dvorním představitelem. I proto je příběh Alenky a jejího chudého otce krále – přes všechny své bláznivé peripetie - vlastně zcela uvěřitelný. A jelikož byl Dickens ke všemu Angličan, můžete se těšit i na velkou dávku typického anglického humoru. To vše v režii a výpravě Markéty Sýkorové, která svou dramatizaci doplnila i o řadu krásných písniček. Po představení je připraven oblíbený workshop Kamila Bělohlávka – Vyrob si svou loutku.

O Sněhurce
Kdy: sobota 4. května v 10.00
Kde: Krajská vědecká knihovna, Liberec
Za kolik: 50 korun

Proč přijít: Jedna z nejpopulárnějších pohádek na světě v podání Divadla Na cestě se vejde na jeden stůl, který je chvíli královským palácem a potom hlubokým lesem s chaloupkou a sedmi postýlkami. Představení pro jednu herečku a jedenáct loutek je primárně určené pro děti předškolního věku, ale bude bavit i jejich rodiče či prarodiče.

Koncert filmové hudby - Prague film orchestra
Kdy: sobota 4. května v 19.00
Kde: Dům kultury, Liberec

Za kolik: Pražský filmový orchestr pod taktovkou dirigenta Jiřího Korynty přináší velkolepý koncert, který představí i ve velkém sále kulturního domu v Liberci. Diváci v Liberci se mohou těšit na skladby z filmů Star Wars, Pán Prstenů, Games of Thrones, Harry Potter, Piráti z Karibiku a další známé melodie stříbrného plátna. Koncert bude bohatý na fantastickou filmovou hudbu od světově známých hudebních skladatelů, jakými jsou např. John Williams, Hans Zimmer, Howard Shore nebo James Horner.

Jak Kohoutek a Slepička utekli
Kdy: neděle 5. května v 10.00
Kde: Kulturní centrum Vratislavice, Liberec
Za kolik: 60 korun

Proč přijít: Chcete-li si zpříjemnit dopoledne a hlavně zabavit své děti, jste zváni na loutkovou pohádku Štěpánčina divadélka pro vaše nejmenší.

Jak sloni k chobotu přišli a O prolhaném tygrovi
Kdy: neděle 5. května v 15.00
Kde: Severočeské muzeum, Liberec

Proč přijít: Divadlo Jednoho Edy, vám představí hned dvě představení – Jak sloni k chobotu přišli a O prolhaném tygrovi. Obě loutková představení si užijí děti i dospělí. První příběh je o tom, jak v dávno a dávno minulých dobách sloni neměli chobot. Měli jen malý, vypoulený nos, kterým mohli vrtět jen za strany na stranu. A v těchto dobách žilo jedno nenasytně zvědavé slůně. Loutkový muzikál O prolhaném tygrovi je příběh na motivy indické pohádky, který vypráví o tom, že vypustit prolhaného tygra z klece ven se nevyplácí.

Vymazané krajiny
Kdy: probíhá do 22. května
Kde: Krajská vědecká knihovna, Liberec

Proč přijít: Výstava akvarelů Dariusza Godawy. Výstava ilustruje starší sudetskou a lužickou architekturu. Spíše dokumentárním způsobem představuje historické výjevy měst, ulic a domů, těch, které už neexistují, a těch, které ještě střeží historická paměť a architektonická tradice tohoto regionu. Podstávkový dům, který představuje jádro lužické architektury, je hlavním tématem této výstavy neznající státních hranic. Obrazy vás zvou na melancholickou dějepisnou cestu barevnými akvarely českých a německých měst. Autor je vášnivý nadšenec cestování po českých cestách a silnicích na motorce a ví, že mnoho míst stále čeká na zachycení v obrazech. O to větší radost má z první výstavy právě v České republice.

close Den otevřených dveří na stanicích HZS Libereckého kraje. info Zdroj: archiv zoom_in Den otevřených dveří na stanicích HZS Libereckého kraje.

close Raspenavský pochod Jizerkami. info Zdroj: archiv zoom_in Raspenavský pochod Jizerkami.

close Představení Dívčí válka, Česká beseda Český Dub. info Zdroj: archiv zoom_in Představení Dívčí válka, Česká beseda Český Dub.

loading
arrow_left Předchozí
1/3
Další arrow_right