„Jsem přesvědčen, že akce typu Festival dětského čtenářství jsou potřeba stále víc. Schopnost dobře číst, porozumět textu a správně jej interpretovat se u našich dětí kontinuálně snižuje, stejně jako samotná chuť dobrovolně číst cokoli jiného než odraz sociálních sítí všeho typu,” uvedl náměstek primátora Ivan Langr. Má za to, že snížený zájem dětí o literaturu se také podepisuje na jejich slovní zásoby a písemného projevu.

Předčasná oslava Dne matek. Seniory potěšil dětský soubor Korálek.
Předčasná oslava ke Dni matek. Seniory potěšil dětský soubor Korálek

Festival dětského čtenářstva má již několikaletou tradici a jeho cílem je podpořit rozvoj dětského čtenářství za pomoci besed s autory a ilustrátory knih, součástí festivalu jsou také různé výstavy a tvořivé dílny.

Festival dětského čtenářství, dříve známý pod názvem Veletrh dětské knihy, se uskuteční 5. -7. června 2024. Letošní 21. ročník třídenního festivalu cílí především na podporu a rozvoj dětského čtenářství pomocí besed s autory a ilustrátory knih, nejrůznějších výstav či tvořivých dílen.

Cvičný policejní zásah proti nebezpečnému pachateli v jedné z univerzitních budov.
Místo studentů policisté. Na liberecké univerzitě trénují na možného pachatele

Tento rok je stěžejním tématem festivalu Fenomén komiks, takže příchozí se budou moci setkat s komiksovými tvůrci a ilustrátory dětských knih. Programu se mohou účastnit, jak školní skupiny také široká veřejnost. Místem konání bude především Krajská vědecká knihovna v Liberci, zázemí pro výtvarné díly bude v Oblastní galerii Liberec a Malá výstavní síň na náměstí Dr. E. Beneše nabídne výstavu autora F. Skály.

„Další části programu se uskuteční v Naivním divadle Liberec a v Kavárně Pošta,” uvedla mluvčí města Jana Kodymová.

Mohlo by vás zajímat:VIDEO: Anifilm 2024: Známe filmové skvosty, které festival nabídne

Zdroj: Město Liberec