Děti během návštěvy mohou využít řadu herních prvků, jako jsou tradiční prolézačky, houpačky, klouzačky, vzduchová trampolína či velké pískoviště. V rámci dětského koutku je také zájemcům k dispozici půjčovna kol, koloběžek a odrážedel. Nebo populární historický vláček z roku 1971. Během teplejších dnů se děti mohou osvěžit ve vodním světě.

Lidové sady vizualizace.
Kulturní centrum Lidové sady prochází proměnou. Kraj ušetří desítky milionů

Letos se návštěvníci mohou těšit na pravidelná pohádková a divadelní představení díky zbrusu novému dřevěnému pódiu, které vzniklo v místech původního výběhu pro kozy kamerunské. Ve večerních hodinách se Dětský koutek promění v „hudební klub“ pod širým nebem. Nahradí tak prostory pro hudební akce konané v části, která nyní prochází rekonstrukcí.

„Po dobu uzávěry a rekonstrukce budovy Lidových sadů totiž bude na tuto novou letní stage přesunuta část produkce a kulturního programu. Veřejnost se může těšit na celou řadu hudebních koncertů i oblíbené letní kino,” uvedla mluvčí liberecké zoo, Barbara Tesařová.

Vstupenky na akce mohou lidé pořídit v prodejním systému eVstupenka, na pokladně v Lidových sadech nebo přímo na místě v pokladně Dětského koutku, vždy hodinu před začátkem akce. K dispozici je také Kiosek v Dětském koutku. Kulturní program odstartuje koncertem Lucie Redlové, který proběhne 15. května.

V případě příznivého počasí bude Dětský koutek otevřen pro děti každý den:

duben, květen, červen 9.00 – 18.00 hodin

červenec, srpen 9.00 – 19.00 hodin

září, říjen 9.00 – 18.00 hodin

Mohlo by vás zajímat: Tramvaje po třech letech propojí Liberec a Jablonec, vyjedou na prvního máje

Zdroj: Martin Wenzel/Boveraclub