Přímo v Liberci můžete například vyrazit na Výstaviště Liberec. Kromě bohatého kulturního programu je pro děti přichystaný vláček uprostřed areálu, nafukovací hrady, písničky pro děti, pohádky pro menší i větší, dětské atrakce a soutěže po celý den.

Vstupné je pro všechny zdarma. Současně s touto akcí je také zdarma vstupné po celý den i do Technického muzea pro všechny děti do věku 15 let.

Lidové sady

Program na Den dětí je také přichystaný v Lidových sadech.

Ten nabídne malování na obličej nebo tetování, kreativní dílny, kde si budou děti moci vyrobit například větrníky, placky a jiné drobnosti. Chybět nebudou ani sportovní aktivity a vyplňovačky či křížovka pro celou rodinu. Vstupné je zpoplatněno dle ceníku Dětského koutku, více informací naleznete na webu.

Zoo Liberec

Také liberecká ZOO se přidá k oslavám dětského dne, a to v podobě vstupného pro děti zdarma ke každé zakoupené dospělé vstupence. Tato akce platí pouze dne 1. června.

Vesec

Ve Vesci proběhne hudební festival Ještědská Odyssea, který bude hostit celou řadu kapel společně s doprovodným programem speciálně pro dětské návštěvníky. Připraveno bude pět hudebních podií. Pro děti bude zajištěn skákací hrad, dětské soutěže či dílničky. Pořadatelé upozorňují, že bude možné platit pouze hotově. Vstupné na místě je 400 korun.

Liberecká výšina

Liberecká výšina přináší program až na neděli 2. června. Děti mohou využít malování na obličej, dětské dílničky nebo navštívit cirkus.

Jezero Kristýna

Dětský den na Kristýně se ponese v tématu Divoký západ. Připraveny jsou dětské atrakce, občerstvení či soutěže pro děti. Nebude chybět ani tradiční stezka s úkoly pro děti, nově ale také zóna s aktivitami pro nejmenší děti nebo interaktivní stopovaná s QR kódy pro ty, kteří se na plnění běžných úkolů cítí velcí. Pro děti je připravená hrací karta v hodnotě 50 Kč, za splnění úkolů se mohou pojet na člunu, využít některou z atrakcí nebo si užít zmrzlinu.

Malá skála

Na Malé skále proběhne rodinný festival Maloskalská noc. Nebude chybět soutěž plavidel na Jizeře, pro děti nafukovací atrakce a dárek. Na hudebním pódiu pak vystoupí například Lenka Filipová, Doctor PP nebo Doga v čele s charismatickým zpěvákem Romanem „IZZI“ Izaiášem.

Akce ve vnitřních prostorách

V případně nepříznivého počasí je možné využít IQLANDII, zde pracovníci návštěvníkům pouze tento víkend nabídnou vesmírnou zmrzlinu, ta je vyrobena za pomoci kapalného dusíku. Tato akce bude probíhat několikrát denně a přesný časový harmonogram bude uveden na místě.

Také Hop Aréna připravila na dětský den speciální akci, a to parkurové vystoupení a soutěže o zajímavé ceny.

Malování na obličej, skákací hrad či soutěže, mohou využit také zákazníci Globusu. Program bude probíhat jak v hypermarketu Globus, tak ve venkovním areálu Géčka.

Mohlo by vás zajímat: Regulovčíci vyrazili do akce. Svůj um předvedli na rušné liberecké křižovatce

Krajské kolo soutěže Regulovčík 2024. | Video: Jiří Louda