Ex-frontman Charlie Straight zazpívá na Rampě

Když loni v říjnu třinecká parta Charlie Straight ohlásila konec živého vystupování, zbylo po nich hodně nešťastných fanoušků. Dva z nich ale s muzikou nekončí. S dalšími dvěma muzikanty Patrikem Karpentskim a Jeronýmem Šubrtem založili skupinu novou. Nazvali ji Lake Malawi.

Nový projekt zpěváka a bubeníka z Charlie Straight mohou fanoušci slyšet dnes večer na jablonecké Rampě. Jako místní hosté ve stejný večer vystoupí liberecká banda Exil 51.

„Lidé se mě často ptali, proč končím s hraním, ale já nekončím. Prakticky pokračuju ve všem úplně stejně. Píšu písničky a chci je hrát živě na koncertech s kapelou. To, že se nová kapela, ve které hraju spolu s bubeníkem Charlie Straight Pavlem Pilchem, už Charlie Straight nejmenuje, byla gentlemanská dohoda, kterou jsme uzavřeli, a je to tak naprosto správně," vysvětluje Albert Černý.

Na jedné vlně

Kytarista Patrik Karpentski účinkuje také ve skupinách Toxique a Baromantice s Lenkou Dusilovou. Nejmladším členem skupiny je basák Jeroným Šubrt. Do kapely ho přivedl bubeník Pavel Pilch.

„Překvapilo mě, kolik oblíbených kapel máme s Jeronýmem společných." Umělci, ke kterým se kapela Lake Malawi otevřeně hlásí, jsou Baths, Bombay Bicycle Club, Bon Iver, Beck, Coldplay, Everything Everything, Foals, Jinja Safari, Phoenix, Tame Impala & Teenage Fanclub.

Logem kapely je vlnovka, která je společně s názvem inspirována písní Calgary Bon Ivera. Kapela má podle svých slov už materiál pro celou jednu desku. Nejvíce se ale těší na živé hraní a představení novinkových skladeb publiku.

Soukromé války

Novou desku, v pořadí druhou, s názvem Soukromé války nedávno vydala liberecká parta Exil 51, která se dnes na Rampě také předvede. Liberečáci hrají ve složení Jan Odvárka zpěv, kytara, Vojtěch Šilhán bicí, vokály, Matyáš Veselý klávesy, perkuse, vokály a Tomáš Prokop baskytara, vokály pop rockovou muziku.

Koncert začne ve 21 hodin. Vstupenky stojí na místě 180 Kč.

O kapele

Kapela Lake Malawi v čele se zpěvákem Albertem Černým vznikla na podzim 2013. Díky zkušenostem Černého, které nasbíral jako frontman uznávaných Charlie Straight, se muzikantům podařilo zahrát své první skladby už v listopadu 2013 v show Simona Ledermana na BBC London. Kapela také v Londýně a částečně i v Praze a Třinci nahrála první singl Always June. Produkce se ujali uznávaní muzikanti, kteří v minulosti spolupracovali s Radiohead, Passenger nebo Jamiroquai.

„Lidé se mě ptali, proč končím s hraním, ale já nekončím. Pokračuju ve všem úplně stejně. Píšu písničky a chci je hrát živě na koncertech s kapelou. To, že se nová kapela, ve které hraju spolu s bubeníkem Charlie Straight Pavlem Pilchem, už Charlie Straight nejmenuje, byla gentlemanská dohoda, kterou jsme uzavřeli," vysvětluje Černý.

Liberečtí Exit 51 se vrací na místo činu. V roce 2010 odehráli Na Rampě svůj první koncert.