Vernisáž výstavy obrazů, či spíše, jak říká sám autor, přípitek na zahájení, se uskuteční ve středu 6. května v 17.00 hodin. Malíř imaginativních olejomaleb představí na výstavě kolekci 34 svých nových obrazů.

Výstavu zahájí poradce prezidenta

„Většina obrazů je letošních, více abstraktních, například čerstvá olejomalba Předposlední soud. Oleje jsou vlastně ještě skoro mokré, jen několik z nich pro porovnání pochází ze starší doby,“ řekl malíř, který tak zahájí svou 151. výstavu ve svém životě. „Tu jubilejní sto padesátou a zároveň patnáctou v Praze, jsem měl na podzim v galerii VIVA na pražském Maltézském náměstí,“ uvedl autor, který tvoří již 40 let.

Výstavu zahájí bývalý poradce prezidenta Václava Havla Jan Šolc. „Vystavené obrazy nejsou na prodej,“ upozornil malíř, který má v centru Liberce U Soudu vlastní Galerii Loch, kde nabízí zájemcům kromě svých obrazů také knihu Snění, která obsahuje 25 básní Jiřího Žáka a 33 barevných reprodukcí Jiřího Lochmana.

Jiří Lochman se narodil 24. května 1951 v Bělé pod Bezdězem. Mládí prožil v České Kamenici, kde vystudoval gymnázium. Řadu let žije a tvoří v Liberci. Je odchovancem mistrů české imaginativní malby. Od roku 1968 se věnuje výhradně olejomalbě. Jednu z klasických olejových technik zdokonalil a pojmenoval jako Artloch.

(mi, lan)