Březen je opět vyhlašován měsícem čtení a čtenářů. Už podruhé budeme v knihovnách vyhlašovat čtenáře roku, a rádi tak pokračovat v tradici oceňování našich nejlepších čtenářů.

V loňském roce bylo jmenování určeno počtem vypůjčených knih, letos je ústředním kritériem délka členství v knihovně, oceňovat budeme tedy naše nejvěrnější čtenáře tj. čtenáře, kteří jsou nejdéle v evidenci naší knihovny.

Bez věrných čtenářů přece nemohou fungovat dlouhodobě ani knihovny! Háček je v tom, že naše čtenářská evidence sahá pouze do roku 1991, kdy jsme všechna data výpůjčního systému převedli do automatizovaného systému.

Víme, že někteří naši čtenáři chodí do knihovny nepřetržitě 30, 40 50 i více let! Některé si pamatujeme, o některých víme, ale jistotu nemáme.

Prosíme, přihlaste se, napište nám, kontaktujte nás ve Všeobecné knihovně a podělte se s námi o vaše čtenářské začátky, místa, která jste pravidelně navštěvovali a měli (a máte stále) rádi! Nezapomeňte uvést kontaktní údaje a přijměte pozvání v úterý 13. března odpoledne na setkání s uživateli knihovny, kteří jsou naší knihovně nejvěrnější.

Vzpomenete si, kdy jste poprvé vstoupili do knihovny, jak dlouho knihovnu využíváte? Podělte se s námi o vzpomínky, zážitky i situace, které se vám vybaví, když se řekne SLADKÝ ŽIVOT S KNIHOVNOU! Součástí setkání bude i slavnostní vyhlášení ceny Čtenář roku 2012!