Předchozí
1 z 8
Další

Ivana Hlubinková Kožmínová: Zoufalky aneb Rande jak cyp (Pointa)

Zoufalky aneb Rande jak cypZoufalky aneb Rande jak cypZdroj: se svolením Pointy

„Pokud někdy svěsím hlavu, tak jenom proto, abych obdivovala své lodičky.“ Společné motto žen, kterým je lehce přes třicet, jsou úspěšné, krásné, inteligentní a zatraceně sexy. Očekávají lásku, něhu, dobrý sex a trochu toho finančního zabezpečení. A zatím se jim do cesty připletli jen chlapi bez charakteru, peněz, a hlavně bez koulí.

Jak a kde potkat toho pravého? Kam zmizeli muži s velkým M? A je možné potkat lásku v českých seznamkách? Sarkastický příběh nymfomanky Džejn, naivní učitelky Lenky, rozvedené Žofie a jejich kamarádek, které vzaly budoucnost do svých rukou a vydaly se na lov pana Božského.

Tereza Dobiášová: Tisíc let samoty (Jota)

Tisíc let samotyTisíc let samotyZdroj: se svolením Joty

I v nové knize se Tereza Dobiášová, držitelka ceny Magnesia Litera 2022 za debut roku, vrací ke starým českým dějinám.

Tentokrát se ale pohybuje mimo doložitelnou historii a o to víc prostoru otevírá představám, snům a vizím. Třem sestrám, Kazin, Tetas a Liban, byly dány do vínku rozdílné vlastnosti – jedna nahlíží do minulosti, jedna do budoucnosti a jedna žije v sepětí se současností. Když se jejich síly spojí, nastane nový věk. Stejně jako ve své první knize Tajemství líčí autorka českou zemi jako místo, kde žijí obři a draci a kde jsou přírodní síly mocnější sílám lidským.

Příběh se samozřejmě podobá příběhu Krokových dcer, s pověstí z Kosmovy kroniky ale nemá společného víc, než je nutné.

Tomáš Vaňourek: Expedice Z101 (CPress)

Expedice Z101Expedice Z101Zdroj: se svolením CPress

Jak napovídá podtitul knihy Cestou Hanzelky a Zikmunda – Africká etapa, mladý dobrodruh Tomáš Vaňourek se opět vydává po stopách slavných cestovatelů, tentokrát v doprovodu odbornice na Afriku Lindy Piknerové. Společně vyrážejí z Tunisu přes Egypt, Súdán, Seychely a Mahé. A čeká je toho víc než dost: vykradené auto, proslulé město odpadků, uvíznutí v poušti, vězení, rozličné tropické choroby a nakonec i státní převrat. Dobrodružný cestopis je psán formou deníku a doprovází ho řada unikátních fotografií.

Carmen Mola: Obřad (Kniha Zlín)

ObřadObřadZdroj: se svolením Knihy Zlín

Temná rituální vražda po sedmi letech opět otřásla celým Madridem. Obětí trýznivého zločinu se stala další mladá žena, která měla těsně před svatbou. Tehdejší pachatel byl dopaden a dosud si odpykává trest, takže existují jen dvě možnosti: buď má následovníka, anebo je uvězněn nevinný člověk.

Ve strachem svíraném městě čeká inspektorku Elenu Blancovou největší výzva její kariéry. Podaří se jí rozplést případ, jehož kořeny vedou do nejtemnějších koutů lidské mysli?

Další z bestsellerů španělské spisovatelky Carmen Moly, jejíž jméno je ve skutečnosti pseudonym, za kterým se skrývá trojice spisovatelů a scenáristů Jorge Díaz, Agustín Martínez a Antonio Mercero.

Hana Kneblová: Život za první republiky (Brána)

Život za první republikyŽivot za první republikyZdroj: se svolením nakladatelství Brána

První republika (1918 – 1938) existovala jen krátce, ale přesto je toto období nabito zajímavými i dramatickými událostmi. Autorka vypráví o všech oblastech života té doby, o problémech po první světové válce, o běžném životě lidí, ale také o úspěšných podnikatelích, spisovatelích, sportovcích a filmových hvězdách, o skandálech politiků či o ženách, s nimiž navázal prezident Masaryk vztah po smrti své manželky.

Nechybí ani zajímavosti, jako je například líčení kruté zimy v roce 1929, přemnožení bekyně mnišky nebo to, jak vznikla tradice vánočních stromů republiky.

Isabella Maldonado: Sokolník (Metafora)

SokolníkSokolníkZdroj: se svolením Metafory

Chladný psychopat s bizarní zálibou ve staroegyptských rituálech a výcviku dravých ptáků unáší univerzitní studentky. Nový případ agentky FBI Niny Guerrerové nás opět zavede do arizonského Phoenixu. Na tamní univerzitě se za poslední měsíce pohřešuje už šest studentek. Policie i agenti FBI horečně pátrají. Vyšetřování získá na naléhavosti, když detektivy v náhodně objevené šachtě opuštěného dolu ohromí nález pěti dívčích těl v různém stadiu mumifikace. Specializovaný tým FBI, jehož je Nina součástí, nepochybuje o tom, že má opět co dělat se sériovým vrahem.

Dokáže ho Nina Guerrerová zastavit?

Pavlína Jurková: Eliška Rebelka (65. pole)

Eliška RebelkaEliška RebelkaZdroj: se svolením Nakladatelství 65

V edici Políčko vychází novinka od Pavlíny Jurkové, autorky úspěšného titulu Eliška Andílek. V bohatě ilustrované knize Eliška Rebelka mohou dětští čtenáři prožívat s osmiletou Eliškou její další osudy a dozvědí se, zda se jí podaří získat domácího mazlíčka. Reálný příběh ocení především děti prvních až třetích tříd. Velká písmena, stylistika, jazyk a krátké kapitoly jsou přizpůsobeny začínajícím čtenářům a čtenářkám. Příběh doplňují ilustrace Evy Chupíkové, která byla několikrát nominována na Zlatou stuhu.

Ondřej Sekora: Knížka Ferdy Mravence (Pikola)

Knížka Ferdy MravenceKnížka Ferdy MravenceZdroj: se svolením Pikoly

Ferda si poradí s pracemi všeho druhu: zapřáhne do kočáru pana Hlemýždě, ochočí si zeleného koníka, uspořádá hostinu pro rodinu malých ploštiček, nešťastně se zamiluje a nakonec jen taktak unikne nespravedlivému výprasku a uprchne do světa. Ale Ferda by nebyl Ferda, kdyby si neporadil s krvežíznivým Ťutínkem i s mravencožravou paní Střevlíkovou, a nakonec postaví larvičkám chrostíků tak krásné podvodní domečky, že si vyslouží svobodu a vrátí se do rodného mraveniště…

Souborné vydání tří slavných knih Ondřeje Sekory o pracovitém mravenci s červenou puntíkovanou kravatou jistě má co říct i dnešním dětem.