Pascal Mercier: LEA

Příběh Ley, mladé dívky, která se po smrti matky uzavřela do sebe, a teprve zvuk houslí ji navrátí zpět do života. Ukáže se, že má neobyčejné muzikální nadání, začne doufat v hvězdnou kariéru houslistky a netrvá to dlouho a publikum jí leží u nohou. Její otec pro ni sice chce to nejlepší, ovšem je to právě on, kdo dokoná její neštěstí … Lea je tragickým komorním příběhem o neodvratnosti osudu, ale především opět přinese neobyčejný čtenářský zážitek.

Valburga Vavřinová: ABECEDA SV. VALENTINA

Svatovalentinský svátek (14. únor) je jedním z mála dní v roce, kdy většina mužů a žen nemyslí na sebe, ale na své milované. Přestože svátek považuje většina Evropanů za komerční oslavu dovezenou z USA, stále častěji je připomínána i jeho původní duchovní podstata, která se zrodila z rytířských ideálů na evropských středověkých panovnických dvorech. Valburga Vavřinová touto knížkou navazuje na své předchozí úspěšné věcné encyklopedie.

Mathias Enard: VYPRÁVĚJ JIM O BITVÁCH, KRÁLÍCH A SLONECH

Mathias Enard ve své knize zpřítomnil omamné kouzlo orientální Konstantinopole (dnešního Istanbulu), kam 13. května 1506 dorazil slavný italský sochař Michelangelo, aby se pokusil splnit úkol, v němž předtím neuspěl jeho velký rival Leonardo da Vinci: navrhnout pro Velkého Turka sultána Bajezida most přes zátoku Zlatý roh. Michelangelo svým pobytem ve městě pohanů riskuje, přesto se pustí do práce.

Daniel D. Eckert: SVĚTOVÁ VÁLKA MĚN

Boj o nadvládu ve světové ekonomice 21. století bude veden měnami. Kniha popisuje, jak hodnota dolaru pomalu ale jistě eroduje, jak obratná Čína uchvacuje měnovou moc a jaké utrpení stojí před nejednotnou evropskou měnou eurem. Světová válka měn bude otřásat globální ekonomikou. Každý by měl být připraven a chránit se před finančními výpadky. Euro mělo možnost být uklidňujícím prvkem globálního devizového systému, bojuje ale o přežití.

Zdeněk Mrkáček: PTÁCI ČESKÉHO RÁJE

Kniha Zdeňka Mrkáčka Ptáci Českého ráje má podtitul fotografický atlas ptáků. Jeho posláním není poskytnout vyčerpávající informace k jednotlivým druhům ptáků, ale přiblížit čtenáři základní informace o životě vybraných druhů ptáků s důrazem na poznávání v přírodě, hlas, prostředí výskytu, hnízdění, potravu, tah, výskyt v Českém ráji a zajímavosti. Kniha Ptáci Českého ráje také obsahuje cédéčko s hlasy ptáků.

Milan Valenta, ilustrace Ivan Mraček: PŮĎÁCI ZE STARÉ ŠKOLY

Kdo jsou půďáci? Dvě strašidýlka Trámoš a Světlík, co obývají půdu staré školy a kamarádí se s copatou Johankou z parku. Johanka špatně slyší, a proto nosí za uchem naslouchadlo, a také je trošku pomalá, protože má nemocné srdíčko. V přízemí školy bydlí školník Kukrle. Aby mu samotnému nebylo smutno, obveseluje ho kocour Medřich, který tu a tam trápí školní myšku Ámosku, a všechny dohromady pak zlobí krysák Ruprecht.