Liberec - V pondělí 23. listopadu zde pracovníci knihovny odstartovali sérii akcí pro děti, nazvanou Dva týdny dětským čtenářům.
„Akce, kterou pořádáme u příležitosti 3. ročníku Dne pro dětskou knihu, potrvá až do 3. prosince.

Malé návštěvníky čeká předčítání z knížek, besedy, ale i vystoupení dětí nebo prodejní výstava pohlednic,“ prozradila Eva Hudcová z knihovny. „Současně celou tuto dobu se mohou u nás zaregistrovat dětští čtenáři zdarma,“ dodala. Ve středu 25. listopadu a ve čtvrtek 26. listopadu sem mohou lidé zajít na prodejní výstavu svícnů, hrníčků, keramických adventních věnců a dárkových předmětů.


Ve čtvrtek 26. listopadu se od 17.00 hodin uskuteční Pátý rozměr And, večer se spisovatelem Martinem Vopěnkou.
„Návštěvníky čeká předčítání z románu Pátý rozměr, promítání fotografií andských velehor a Martin Vopěnka bude vyprávět o cestování se svými dětmi a zmíní i svá díla pro děti Pohádky Větrných hor, encyklopedii Poznávám život a svět a připravovanou knihu pro mládež Spící město,“ upřesnila Eva Hudcová.

V pondělí 30. listopadu od 17.00 hodin pořádá knihovna Zlatou bránu adventu, pásmo dětských básniček a vernisáž dětské zimní výzdoby knihovny. Účinkovat bude dětský klub Pohádka a děti z výtvarného kroužku rodinného centra Magnet.


Ve středu 2. prosince a ve čtvrtek 3. prosince zaplní knihovnu Papírové Vánoce, prodejní výstava pohlednic, vystřihovacích betlémů a knih s vánoční tématikou.


Současně knihovna po tuto dobu připravila amnestii pro všechny hříšníky z řad dětských čtenářů.