Zahradní areál v Lidových sadech zaplnila nejen hudba, ale i divadlo, stánky s rukodělnými africkými výrobky nebo tradiční kuchyní. Kedjom–Keku je oblast v africkém severozápadním Kamerunu. Je to současně i název občanského sdružení sídlícího v Liberci.
Organizátorem benefiční akce Na kopečku v Africe chtějí nové lavice bylo sdružení Kedjom–Keku. Cílem akce bylo představit občanské sdružení Kedjom-Keku veřejnosti a pomocí dražby fotografií a šatů ručně šitých z tradiční kamerunské látky získat peníze na dostavbu školky v oblasti Kedjom-Keku v severozápadním Kamerunu.
Občanské sdružení se ve svých cílech zaměřuje především na vzdělávání v oblasti Kedjom-Keku, osvětovou a publikační činnost informující o problémech třetího světa a ochranu tamního tropického horského mlžného lesa.
„Myšlenka založit občanské sdružení, které se zaměří na vzdělávání místních obyvatel, vznikla při mém vědeckém pobytu v Kamerunu. Účastnil jsem se vědeckých programů, které studují vliv kácení lesa na ptačí populaci. Při rozhovorech s domorodci vznikl nápad založit organizaci, která by sledovala právě tento cíl. Sdružení Kedjom–Keku funguje od února tohoto roku. Sobotní benefiční akce byla naším prvním představením a myslím, že proběhla celkem úspěšně,“ vyjádřil se předseda občanského sdružení Martin Mikeš a dodal: „Základním problémem Afriky je nedostatečné vzdělání. Lidé zde vypalují tropický prales, aniž by si uvědomovali veškeré důsledky. Vzdělávací programy mají šanci tento přístup změnit.“
Součástí akce Na kopečku v Africe chtějí nové lavice, byla i dražba obrazů, fotografií a oděvů studentek módního návrhářství Technické univerzity v Liberci. Barevné látky z tradičními africkými vzory pocházejí přímo z Kamerunu a Martin Mikeš je pořídil na své náklady. Několik studentek univerzity tak dostalo příležitost vyjádřit svůj postoj k módě s využitím látky s domorodými vzory. Podvečerní dražba fotografií, obrazů a módní kolekce vynesla dvacet tisíc korun a výtěžek poputuje na výstavbu mateřské školky v oblasti Kedjom–Keku v africkém Kamerunu.
„Práce s barevnými kamerunskými látkami byla velmi příjemná. Zajímavá byla konfrontace tradičních vzorů a současných módních střihů,“ komentovala svou zkušenost studentka módního návrhářství a koordinátorka projektu Nikol Kadlecová.