„Chtěli jsme uspořádat akci, kde by se lidé mohli na chvíli zastavit, prohodit přátelské slovo a usmát se,“ řekl za organizátory Martin Valeš ze Spolku ruprechtických sousedů. „V dnešní uspěchané době na to příliš nezbývá čas.“ Na pouti ale bylo času habaděj. Počasí lidem po celý víkend přálo, mezi stánky a kolotoči bylo plno.

„Líbí se mi, že je zde na výběr,“ řekla Alena Chrástová z Liberce, která se také přijela podívat. „Také to máme jako rodinný výlet, syn si užívá autodrom a my odpočíváme.“

Kromě atrakcí zde lidé mohli ochutnat rožněné sele nebo klobásu a zapít ji svijanským pivem. Zkrátka nepřišli ani milovníci hudby, v sobotu zde vystoupil například Aleš Brichta a Trio Band, k tanci lákal bál pod širým nebem a pro nejmenší v neděli předvedla Inka Rybářová pohádkový program. Sobotní noc navíc oživil veliký ohňostroj.

V neděli pak celou akci zakončila bohoslužba na počest svátku Narození Panny Marie. Letošní Ruprechtická pouť je totiž sice teprve sedmá, ale navazuje na mnohem starší tradici. Do ruprechtické kapličky totiž kdysi směřovaly takzvané mariánské poutě. Kaplička, známá i jako kostelíček U Obrázku, je totiž zasvěcena Panně Marii. „Kaplička je poutním místem v podstatě od založení,“ popsal Bartoloměj Černý z ruprechtické farnosti.