Aktuálně lze na webu Katalyzator.cz pomoci osmiletému chlapci Bohouškovi s diagnózou DMO (dětská mozková obrna). „Kupte Bohoušovi den, týden či i měsíc v Dobromysli, zařízení, které zkvalitňuje jeho život a ulehčuje jeho těžký úděl," píše Katalyzátor. Hned si přečtete: na kluka je vybráno 36 % z celkové částky, tedy 22 150 Kč. Projekt končí za 17 dní.

Dobromysl i knížka

„Můj osmiletý syn od narození trpí mozkovou obrnou, ke které se přidala epilepsie, astma a alergie. Jsem samoživitelka, sociální dávky nestačí na pokrytí všech výdajů na zabezpečení Bohouškových potřeb. Situaci zhoršil můj komplikovaně zlomený kotník, nedovoluje mi starat se o syna, jak bych chtěla," uvádí Lenka Rumlová.

„Díky Dobromysli jeho svět není omezen na obývák a ložnici u nás doma, je tam spokojený. Na zajištění Dobromysli je třeba 8 000 Kč měsíčně. Jsem bohužel indisponovaná do jara 2015. Doufám, že i díky Vašim příspěvkům Bohoušek o Dobromysl nepřijde. Žádná částka není malá, děkujeme," dodává.

„Nebojte se! Pokud nevybereme cílovou částku, 100% příspěvku Vám vrátíme," upozorňuje web Katalyzátor.

O podporu žádá i chystaná knížka vydavatelství Meander. „Také si myslíte, že dobrých knížek pro děti není nikdy dost? Pomozte na svět novince Bohumíry Peychlové Lesní soud. Jen tak se děti dozvědí, jak dopadlo dobrodružství Lucky s Klárkou a jejich přátel," vybízí Katalyzátor. Web, díky němuž se na rozšířené vydání alba „Následuj kojota" kladenské skupiny Zrní vybralo 134 527 Kč. Zrní už má album i jako 2 LP.

Zrní už má 2LP

„Vinyl je krásnej předmět, k tomu celej ten obřad, když si ho člověk pouští. A ten zvuk! A ty další zvuky kolem. Šumění a praskání a točící se deska a dosedající jehla a velikej obal…" napsalo Zrní a uspělo.

Ale ne všem občané na Katalyzátoru pomohou, ne každé přání tak zde splní. Trampský bard Wabi Daněk, který letos vydal u Supraphonu úžasné album „Příběhy písní" se skupinou Ďáblovo stádo chtěl vydat tuto desku pro fanoušky trampské i country hudby k poslouchání taktéž do auta, mít ji na magnetofonové kazetě jako své první LP před třiceti lety. Ale fanoušci nápad nepodpořili a Wabi nyní musí hledat jiné cesty.

Indiáni pro Lenku

Nyní tu lze pomoci zpěvačce Lence Dusilové, laureátce ceny Anděl v kategorii Zpěvačka roku, aby ke své nové desce „V hodině smrti" (Supraphon 2014), natočené se skupinou Baromantika, měla také videoklip Indiánky.

„Díky Katalyzátoru, nové české platformě pro crowdfunding, může kdokoliv přispět částkou dle svých možností a získat originální odměny, včetně exkluzivní možnosti zaslat vlastní vybraný záběr (natočený i telefonem), který bude do klipu zakomponován. Atraktivní jsou i další prémie: kvalitní designové kousky luxusní tričko Indiánky s metalickým potiskem, placka, která svítí ve tmě, podepsané CD a filmové plakáty ke klipu, VIP vstup na křest klipu, rekvizity z natáčení i šance vidět klip s týdenním předstihem a v jeho závěru mít své jméno v titulcích," uvedla Alie Titzová z pražské agentury 2media.cz.