Jabloneckou přehradu obsadí závodní plavci

Jablonec nad Nisou Plavecké závody O'STYLE CUP hostí dnes přehrada Mšeno v Jablonci. Závody všech kategorií od mladších žáků po dospělé doplní i závody veřejnosti. Organizátoři pro závod vyznačili dva okruhy o délkách 500 a 1125 metrů.

V 11 hodin je start desetikilometrového závodu, od 45 minut později vyrazí plavci na tříkilometrovou trať. Ve 14 odstartuje pětikilometrový závod. Den vyvrcholí v 15 hodin startem veřejného závodu o délkách 100, 200 a 500 metrů a 1 kilometr.

Limit na desetikilometrový závod jsou čtyři hodiny, plavci se budou během závodu občerstvovat z modrého pontonu. Závod pořádá plavecký oddíl TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou.

Závod čtyř disciplín

Jablonec nad Nisou Závody dětí i dospělých ve čtyřech disciplínách odstartují dnes na přehradě Mšeno v Jablonci nad Nisou. Závodit se bude v jízdě na horském kole, plavání, in-line bruslení a běhu. Začátek je v 10 hodin a závodit budou jak jednotlivci, tak štafety.

Dnem bude provázet moderátor Petr Svěcený a zazávodit si přijde i špičkový běžec na lyžích Stanislav Řezáč. Pro závodníky jsou připraveny hodnotné ceny.

Závody dálkově ovládaných modelů aut u arény

Liberec Závody modelů v měřítku 1:10 s názvem Extreme Cup 2015 proběhne dnes na horním parkovišti u Home Credit Areny v Liberci. Soutěžit se bude v pěti kategoriích. První závod začne v 9 hodin.

Obliba rádiem řízených modelů aut v České republice prudce roste. Zúčastnit se může každý, nejsou zde žádné věkové hranice. Modely aut jsou velice technicky vyspělé a dokáží vyvinout rychlost až 90 kilometrů za hodinu na několika desítkách metrů. Řízení vyžaduje především šikovnou manipulaci s ovládacím zařízením a technickou pečlivost při přípravě auta na závod.

Akce se vždy uskuteční pouze v případě příznivého počasí bez deště, jelikož se jedná o auta poháněná elektrickými bateriemi.

Výtvarný ateliér na náměstí před libereckou radnicí

Liberec Různé techniky malby a kresby si budou moci vyzkoušet Liberečané zítra na náměstí Dr. E. Beneše.

Na kurzu pod vedením lektorky, galerijní pedagožky a výtvarnice Adély Pomothy mohou zájemci zkoušet zachytit architekturu přímo v plenéru. V případě nepřízně počasí se přesune do vestibulu kina Varšava, kde se kurz zaměří na zachycení architektonických prvků interiéru a předmětů spojených s provozem kina.

Účastníci si budou moci vybrat z několika různých výtvarných technik. Kurz začne v 15 hodin. Nedělní termín je v pořadí třetím a také posledním z běhů výtvarných kurzů před radnicí, je to tedy poslední příležitost se jej zúčastnit.

Rozverný program na hradu Bezděz

Bezděz Skupina Bibus spiritus tento víkend na Bezdězu představí své nové vystoupení O velkém nepřátelství Peregrina Puše a Mikuláše z Potštejna. Začátek bude v 11 a 14 hodin. Nejen pro děti pak bude určené interaktivní vystoupení Jak se stát rytířem Skupiny historického šermu Jindřich ve 12,30 a 15,30. Vstupné je 70 korun, snížené 45 korun.

Farmářské slavnosti budou v Pěnčíně

Pěnčín Farmářské slavnosti pro rodiny s dětmi se dnes konají na kozí farmě v Pěnčíně. Kromě exkurze po farmě a ochutnávky výborných produktů z kozího mléka čeká na návštěvníky také bohatý kulturní program.

Už dopoledne vystoupí Bluegrassová kapela Nudličky, Dětský kabaret na farmě a představí se i Legrace a písničky pro kluky i holčičky. Od 14 hodin proběhne seminář na téma Dobré jídlo jak poznáme kvalitu? a bude následovat beseda o tom, jak hravě a zdravě jíst a vařit s Jupí holkama. Během soboty lze navštívit také muzeum zemědělských strojů, prohlédnout si simulátory dojení krávy a nebo se projet na býkovi. program začíná od 10 hodin a vstup na slavnosti je pro všechny zdarma.