Taneční show, v níž zatančí vedoucí studia Martina Homolková i populární tanec se svícnem a hořícími svíčkami, připevněným na hlavě, začne v divadle v 19.00 hodin. Poprvé se na show představí absolventky Akademie Egyptského tance Ahmeda Fekryho, které dostanou certifikát orientální tanečnice.

„Naše studio vystupuje pro veřejnost pravidelně, ale poprvé jsme taneční show umístili do libereckého divadla,“ uvedla vedoucí studia MONA Martina Homolková.

MONA se věnuje hlavně egyptskému kabaretnímu stylu Raks Sharki. Martina Homolková přitom vychází z technik, které používají arabští tanečníci, a tak dbá na to, aby orientální tance odpovídaly co nejvíce umění v zemích svého původu.

Taneční studio MONA, které se nesoustředí jen na populární břišní tance, otevřela v Liberci Martina Homolková v roce 2004. Sama jezdí pravidelně na kurzy tance do Káhiry, kde letos získala 3. místo v soutěži skupin na mezinárodním festivalu, Studio vystupuje na různých kulturních a společenských akcích a pořádá také víkendové semináře.

„Výhodou orientálního tance je to, že k němu tanečnice nepotřebuje partnera. Navíc tento tanec procvičuje všechny svaly, i ty ztuhlé třeba ze sedavého zaměstnání, a tak přispívá k celkové tělesné i duševní rovnováze,“ zdůraznila vedoucí studia MONA.