Princezna československého popu s nezaměnitelným hlasem, i tak se mluvilo o české zpěvačce Ivetě Bartošové, která se v druhé polovině 80. let minulého století stala zjevením na tuzemské hudební scéně a jedinečným hlasem své generace.

Život Zlaté slavice, který připomínal horskou dráhu, ukončila sebevražda. Její vzlety a pády zachycuje minisérie Iveta, která původně vznikala jen pro platformu Voyo. Jelikož TV Nova letos slaví třicáté narozeniny, rozhodla se svým divákům nadělit dárek, a tak zařadila dvě řady životopisné série do vysílání. První díl podtitulu série Málo mě znáš si odbyl premiéru poslední březnovou neděli na televizních obrazovkách.

V LIberci vzniká motýlí dům, otevře se poprvé v pátek 5. dubna.
Motýlí dům otevírá v Liberci. Přinese tropickou exotiku i záhadu letadla

Na minisérii se podíleli liberečtí producenti Maja Hamplová a Matěj Chlupáček z Barletta Productions. Právě oni přišli během natáčení do kontaktu se širokým okolím Ivetina života. Zpěvačku ztvárnila v sérii Anna Fialová, role Petra Sepéšiho se ujal Vojtěch Vodochodský.

Filmaři se zaměřili jednak na dětství Ivety Bartošové a její začátky se zpěvem, tak i na cestu ke slávě a její vztah se zpěvákem Petrem Sepéšim. Na první řadu navázala druhá s podtitulem Láska má je zákon, který se inspiroval stejnojmennou písní a životem Ivety Bartošové.

Zdroj: Youtube

Pokračování série mapuje život české popové hvězdy v období 90. let minulého století, kdy zažila profesní vrchol, prožila vztah s veleúspěšným mužem, románek s hereckým kolegou, dočkala se vytouženého dítěte, vzbudila pozornost bulváru a po kariérním propadu uskutečnila velkolepý comeback. „První série byla o touze po slávě. Ta druhá je o touze po lásce a uznání. A o tom, na čem doopravdy záleží,“ přiblížil autor scénáře a režisér Michal Samir.

Tvůrci byli v kontaktu s rodinami Ivety Bartošové a Ladislava Štaidla. Maminka zpěvačky se v minulosti nechala slyšet, že se díky seriálu setkala po dlouhé době se svojí dcerou. „První řada je poměrně přímočarý příběh cesty vzhůru s velkou ztrátou na konci. Druhá je komplikovanější. Iveta pořád ví, co chce, ale mění se jí priority. A to s frekvencí a intenzitou, která ji postupně láme. Možná by si s tím poradila, nebýt předmětem veřejného zájmu,“ osvětlil rozdíly mezi Ivetou v osmdesátých letech a Ivetou „zlatého věku“ let devadesátých kreativní producent Voyo Matěj Podzimek.

Velké stěhování má za sebou motorový vůz z roku 1915 vyrobený firmou Ringhoffer a od stejné firmy vlečný vůz z roku 1930.
Z Prahy pod Ještěd na rok. Historická souprava bude brázdit liberecké koleje

Druhá řada minisérie nabízí divákům více pěveckých i tanečních vystoupení, to vše v prostředí vizuálně, hudebně i společensky specifických devadesátek. „Anička si tvrdě mákla už v první sérii, ale druhá byla opravdu strašně náročná. Mnoho natáčení bylo přes noc, Anna zažívala velké množství makeupových změn. Několikrát se měnila paruka i během jednoho natáčecího dne. O choreografiích a zpěvu už ani nemluvím. Já opravdu pokaždé překvapeně koukám, že její talent nemá hranic,“ zdůraznila liberecká producentka a castingová režisérka Maja Hamplová z Barletta Productions.

Zdroj: Youtube

V druhé řadě se objevily další postavy, které měly reálný předobraz. Rudolfa Hrušínského nejmladšího ztvárnil Oskar Hes, Karla Svobodu ztvárnil Saša Rašilov a do Karla Gotta se převtělil Ondřej Ruml. Jako rodiče Ivety se vrací Alena Mihulová a Miroslav Hanuš. „Na rozdíl od první řady byla dvojka série realizačně složitější. V devadesátých letech byla Iveta skutečně v centru dění a nás tak čekalo mnoho lokací a situací, které svou výpravností převyšovaly rámec prvních tří epizod,“ dodal liberecký producent Matěj Chlupáček.


Nahrává se anketa ...

Mohlo by vás zajímat: Hádanka z Liberecka: Poznáte podle fotek a videa, o jaký se jedná areál?

Zdroj: Jiří Louda