Pořadatelé jedné z největších hudebních událostí roku nelení a už teď oznamují headlinery jubilejního 25. ročníku festivalu Benátská! Nostalgie po svérázném česko-slovenském popu opět vítězí a jednou z hlavních hvězd má být slovenská skupina Team. Vystoupení bude výjimečné už jen tím, že muzikanti v čele s Paľem Haberou plánují na příští léto pouze 3 koncerty.

OD PÓDIA S VALNÍKEM PO „LIBERECKÉ WEMBLEY"

Je to samozřejmě nadsázka, ale autentický výrok jednoho z návštěvníků vcelku vystihl historii festivalu, který se rozrostl do velké hudebně-komerční akce. V roce 1993 začínal s pódiem na valníku a šatnu měly kapely u jedné milé stařenky v obýváku. Dnes se tisícovky návštěvníků stěží vměstnají v moderním areálu ve Vesci u Liberce. Termín příštího ročníku je stanoven na 27. 30. července 2017 opět ve sportovním areálu v libereckém Vesci. Předvánoční předprodej vstupenek nabízí limitovanou edici lístků za výhodnější ceny. „Do jubilejního ročníku Benátské! vstupujeme v době, kdy má festival stoupající tendenci, a 25. ročník je pro nás o to větší výzvou. Festivalové výročí i šest let, co jsme v Liberci, si připomeneme ve velkém. Všechny plány budeme postupně odkrývat během roku," říká ředitel festivalu Pavel Mikez.

KLASICKÝ ROCK I GENERACE YOUTUBERŮ

O skupině Team bylo jasno hned. „Právě pro tuto kapelu lidé na minulém ročníku Benátské! hlasovali v dotaznících, které se jich ptaly, koho by chtěli příští rok nejvíce vidět. Takže jim plníme přání," doplňuje Pavel Mikez. Další rocková jména podle něj zastoupí například Škwor, Alkehol, Törr, Harlej, Doga, Doctor PP nebo Walda Gang. A návrat chystá i Aleš Brichta. Stage České televize bude zaměřena na mladší fanoušky. Po zkušenostech z loňska, kdy právě tato stage přitáhla největší pozornost, pozvali pořadatelé generaci youtuberů. Ty zastoupí Jakub Děkan a Band, Lipo, Nebe, Voxel, Sebastian, Pavel Callta či Paulie Garand. Vyvrcholení by měl přinést populární raper Marpo.

KVALITNÍ SLUŽBY A SERVIS SAMOZŘEJMOSTÍ

Už slavný Bryan Adams, který ve Vesci hrál, mluvil o nádheře areálu a jeho čistotě. Pořadatelé v posledních letech pravidelně získávají ocenění „Čistý festival", což není v českých podmínkách žádná samozřejmost. Ke kvalitní hudbě patří kvalitní služby pro návštěvníky, ať už je to stravování nebo doprovodné programy. O servisu pro účinkující nemluvě. To je záležitost, které si kapely velmi cení.