Ty večery by vás mohly bavit. Zvlášť, když v Ústí budou na programu i domácí rockoví Houpací koně a Liberec zase nabídne vedle pěkného alternativního „anti rap folku" skupiny Aran Epochal (bass ghotic folk) ještě Calver a akustickou mlhu Dimitar.

Cohenovská hudba, která má srdce

„Petr Kuneš dostal nabídku, jestli by v Ústí nechtěl udělat koncert londýnských Buriers. My už přemýšleli, kde představit další fázi Houpacích koní a tak Petra napadlo to spojit. Muzika Buriers se nám líbila a tak jsme si řekli, že si s nimi rádi zahrajeme," popisuje Jiří Imlauf, lídr Houpacích koní, jak vše vzniklo.

„Hudba Buriers je hodně emocionální, silná, cohenovská, je v ní srdce. Takže to bylo jasný rozhodnutí," dodává s tím, že nás čeká jemná a zároveň drsná, až folkově baladická hudba, ve které cítí „starou Anglii".

„Těším se, že Buriers uslyším živě. Vlastně jsem zvědav, jak to bude znít. Jestli to bude tak silný jako v těch klipech," řekl Deníku Jiří Imlauf.

Novinky z plánovaného alba

Od Houpacích koní Ústí poprvé uslyší i novinky, předzvěst plánovaného alba.

„Udělali jsme nový playlist, museli jsme s Pavlem Nepivodou nazkoušet naše starší písničky a zároveň pracujeme na nových. Od prosince točíme demonahrávky, jen obyčejný na telefon, žádný zvukový kouzla. A ty jsme si řekli, že zahrajeme na koncertě v Hraničáři," těší se Jiří.

„Hraničář je místo, které se povedlo; mám rád pestrost v dramaturgii, připomíná mi to tím někdejší Experimentální prostor Mumie. To, co se tam děje, ať už je to divadlo, film, hudba, móda nebo výstavy, je současné a postojem i názory sympatické. Moc rádi tam zahrajeme," dodává.