Nahrazování opravdových rodinných vztahů hmotnými dary a přemrštěnou péčí, hrozba zániku rodiny a jejích původních hodnot, to jsou pouze některá z témat, která ve své hře Salome předjímal již Oscar Wilde.

Dnes je můžeme vidět ve zcela nových a možná ještě děsivějších souvislostech, než které se snaží postihnout Wildeův původní text. Hru Kauza Salome napsal současný dramatik Petr Kolečko pro A Studio Rubín.

Herci nejen Národního divadla ji přivezou do Kulturního centra Vratislavice 101010 v pondělí 10. září. Představení začíná v půl osmé večer.

Současná divadlo

„Hru jsme vybrali, abychom libereckým divákům zprostředkovali možnost vidět současnou divadelní tvorbu. Diváci budou mít možnost vidět známé herecké osobnosti, které běžně vystupují na prknech Národního divadla v Praze Ondřeje Pavelku a Pavlu Beretovou," řekl Roman Dobeš, dramaturg Kulturního centra Vratislavice 101010.

Divadelní inscenace Kauza Salome také představuje aktuální dramatický počin autora zpracování Petra Kolečka (Soumrak bohů, Britney Goes to Heaven, Láska, vole či Bohové hokej nehrají) a režiséra Daniela Špinara, kteří za ni byli nominováni na cenu Alfréda Radoka v kategorii Hra roku 2009. Herečka Pavla Beretová získala za tuto roli nominaci na cenu Thálie za nejlepší ženský herecký výkon za rok 2009.

„Představení je velmi pozitivně hodnoceno jak diváckou veřejností, tak i odbornou kritikou, je to tedy příležitost zhlédnout kvalitní současnou divadelní tvorbu," doporučuje inscenaci Roman Dobeš. V hlavních rolích se publiku představí Pavla Beretová a Ondřej Pavelka, dále pak Alena Štréblová a Lukáš Příkazský.

Klackovití teenageři

Hra na motivy Wildovy Salome je také inspirovaná reality show My Super Sweet Sixteen televize MTV, která natáčí šestnácté narozeniny dívek z těch nejbohatších rodin.

Vstupenky na toto představení si diváci mohou zakoupit v předprodeji za 200 Kč. Na místě pak budou lístky k mání za 240 Kč.

KAUZA SALOME

scénická hříčka

Kdy: pondělí 10. září od 19.30

Kde: Kulturní centrum Vratislavice 101010, Vratislavice nad Nisou

Vstupné:

200 Kč v předprodeji

240 Kč na místě

OBSAZENÍ KAUZA SALOME

Autor: Petr Kolečko

Námět: Oskar Wilde

Režie: Dan Špinar

Hrají:

Ondřej Pavelka

Pavla Beretová

Alena Štréblová

Lukáš Příkazský